Hlavní navigace

Názor k článku Co se skutečně stalo ve spořitelním družstvu WPB Capital? od Intri - Kromě zcela evidentních kroků k likvidaci sektoru záložen...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 12. 2014 12:58

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Kromě zcela evidentních kroků k likvidaci sektoru záložen je tady pak taky ilegální postup ČNB, který nikdo neřeší. Je nesporným faktem, že ČNB měla ze zákona právo blokovat provoz záložny pouze 120 dnů, namísto toho ji dusila téměř rok.

  Stejně tak je nezpochybnitelným faktem (a ti, kdo situaci průběžně sledovali, to vědí), že WPB si i přes zákaz prakticky veškeré výdělečné činnosti udrželo solvenci až do poslední chvíle, tj. WPB rok (!!!) jelo na své rezervy.

  Ukažte mi banku, která by rok dokázala fungovat jen ze svých rezerv.

  Jestli někdo pochybuje o tom, že kroky ČNB byly ilegální a cílené na likvidaci WPB, je to jeho volba. Ale projevuje tím pouze to, že zrovna moc bystrý není a dobře na něj funguje mediální propaganda ČNB.

  Mimochodem, Tomšíkovi z ČNB je 40 let a jeho plné jméno zní: prof. Ing. PhDr. Ing. Vladimír Tomšík, Ph.D., Ph.D. V indexačních databázích je pouze minimum článků publikovaných osobou jeho jména (například na Web of Science, což je jedna z několika mála databází, podle kterých se hodnotí kvalita vysokých škol a jejich vědeckých výstupů, je jich pouze 36), přičemž nikde není záruka, že uvedený Tomšík je skutečně ten z ČNB. Všechno to jsou pouze články v časopisech s nízkým impact faktorem (tj. nízké kvality), žádné knihy, žádné kapitoly v knihách. Přitom už jen k doktorátu člověk musí mít pár solidních výstupů, pokud nedělá doktorát protekčně.

  A já se tedy ptám: jak Tomšík stihl za 40 let života získat 9 titulů (2x Bc., 2x Ing., 2x Ph.D., 1x PhDr., 1x doc a 1x. prof), aniž by měl vůbec nějaké relevantní vědecké výstupy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).