Vlákno názorů k článku Co přinesou volby? Konec superhrubé mzdy a progresivní daň od Starý Rejpal - Která strana bude dbát o to, aby se důchod...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 4. 2010 8:34

    Starý Rejpal (neregistrovaný)

    Která strana bude dbát o to, aby se důchod nepropadal a já měl na nájem, aby chodil pravidelně, aby se nezvyšovalo DPH, aby se neplatily poplatky a příplatky na léky. Prostě abych měl na skromný a klidný důchod.

  • 28. 4. 2010 10:02

    Petr (neregistrovaný)

    <smutná_ironi­e>Dědku, ty vůbec nesleduješ svět? Měl bys chcípnout, abys nám mladejm a zdravejm neujídal z našeho chlebíčku a nemuseli jsme na tebe platit daně. Jestli chceš, uděláme na facebooku sbírku a zaplatíme ti výlet na kliniku Dignitas.</smut­ná_ironie>

  • 28. 4. 2010 12:24

    Starý Rejpal (neregistrovaný)

    Milý Petře, budu sobec a kašlu na tvé doporučení. Proto budu volit TOP09 a plně podporovat zrušení porodného, příspěvku na stavební spoření, příspěvku na důchodové připojištění, zrušení přídavků na děti a všechna další jejich úsporná opatření. Protože většina v TOP už jsou také v předdůchodovém věku, věřím že opatření poškozující důchodce zavedou jen pro mladé generace. Ovšem to ani nebude třeba. Antipopulační politika způsobí nedostatek dětí a tedy budoucí pracovní síly. A věřím tomu, že tu kliniku s euthanazií budou muset vybudovat i u nás, pro takové chytráky až zestárnou jako jsi ty. Věř mi, že tak jak ty se chováš ke svým rodičům a prarodičům (tedy starším generacím) se i k tobě budou chovat ty nové mladé, pokud nějaké budou.

  • 28. 4. 2010 12:36

    Jarmila (neregistrovaný)

    Zapomínáš, že Schwarzenberg má majetku dost, státní důchod nedostane (nemá v ČR odpracovaných 25 let) a ani na něm nebude závislý, a Kalousek už má taky dost. Ani jeden z nich taky nemusí podporovat prorodinnou politiku, jim do rodiny už peníze nenatečou.
    Takže je zvol a hodně štěstí!!

  • 28. 4. 2010 13:03

    Starý Rejpal (neregistrovaný)

    Mohu Tě Jarmilo uklidnit, nemusíš všemu věřit co jsem tu napsal.

  • 28. 4. 2010 12:54

    (neregistrovaný)

    Přídavky na děti a podobný opatření akorát zvyšujou počet hnědočechů a ty na nikoho nikdy pracovat nebudou.

  • 28. 4. 2010 16:28

    krakonoš (neregistrovaný)

    To je pravda, ale není žádný problém nastavit sociální politiku tak, aby se nekontrolovatelnému množení všech učinila přítrž! Viděl bych to takhle: Máš tři děti? Dostaneš. Pořídil sis čtvrté? máš smůlu, nedostaneš nic ani na ty tři předchozí!

  • 28. 4. 2010 19:50

    Rom (neregistrovaný)

    To je dyškrymynace a to vás poženem až do štrážburku !!!!!!
    Stát mi dá advokáda a tlumočňýka zadarmo a zaplatí i hotel pro nás ve štražburgu.

  • 29. 4. 2010 10:22

    guest (neregistrovaný)

    A co byste dělal v případě, že má někdo dvě děti, chce třetí a narodí se mu dvojčata?

  • 30. 4. 2010 8:18

    Jarmila (neregistrovaný)

    To se snad zfixlovat nedá, takže by byla výjimka ze zákona, stejně jako v případě, že by druhým dítětem byla čtyřčata. :-))

  • 30. 4. 2010 8:40

    Pavel (neregistrovaný)

    Zfixlovat se dá všechno. Nedávno řešila etická komise v USA případ doktora, který na přání pacientky jí umělým oplodněním zajistil šesterčata.

  • 30. 4. 2010 10:21

    Jarmila (neregistrovaný)

    Dobře, ale to už ženete fakt do extrému. Kolik takových narozených dětí by skutečně bylo, jedno promile?

  • 30. 4. 2010 10:29

    F (neregistrovaný)

    jojo, je potrebne zaneradit pravni system spoustou vyjimek, aby mohlo byt mnoho uredniku na kontrolu a povolovani. A to je presne ten problem na kterem se nikdy s Vami nemohu shodnout. Ja tvrdim, udelejme to jednoduche a nechme svobodu v rozhodovani. Vy pisete (kdyz to prezenu): mejme na vsechno zakon a rozdilne chovani resme pomoci vyjimek. Vas pristup vede k velkemu byrokratickemu zatizeni a nutnosti miti mnoho uredniku, tim je fungovani statu drazsi. Me prani vede k mensimu statu (pricemz chapu problem, ze politik si pod sebou vetev neurizne). Nevim jak docilit mensiho statu, ale vim, ze urcite nechci vetsi nez je ted.

  • 30. 4. 2010 12:30

    Jarmila (neregistrovaný)

    F, dejte si na hlavu studený hadr!! A dvojitou dávku!! Vy si myslíte, že lidi se kvůli pár korunám státních dotací hromadně poženou do center reprodukované medicíny a nechají si nasekat děti ze zkumavky? Vaši paranoiu bych mít nechtěla.
    Já jen reagovala na to, co by se stalo, kdyby na třetí dítě už nebyly přídavky a narodila se víceterčata. Já bych tam asi bez nějakých dalších keců, zákonů a výjimek prostě tu dávku nechala. Na rozdíl od vás netrpím paranoiou a občas mám i zdravý rozum.

  • 28. 4. 2010 16:26

    krakonoš (neregistrovaný)

    Raději se složte na raketu, která by Vás a vám podobné blby vystřelila na Měsíc bez možnosti návratu! Naštěstí jsou volební preference o tom, že jakákoli pravicová koalice nemá šanci něco ovlivnit.

  • 28. 4. 2010 10:05

    Rejpal (neregistrovaný)

    V principu každá strana, která Vám jakkoli „zaručí“ to, co chcete, tedy jistotu bohatého důchodu bez ohledu na výsledky Vaší předchozí práce, výsledky ekonomiky a zejména ekonomického růstu ČR a bez ohledu na situaci na trhu práce, poměrů mladých rodin (i potencionálních) a dalších aspektů, je natolik špatná, že rozumný a čestný člověk takovou nezodpovědnou, prolhanou a bezohlednou stranu snad ani volit nemůže.
    Chápu Vaše zájmy, ale nevím, jak jste se Vy osobně podílel na bohatnutí této země, na tvorbě nějakých hodnot nebo schopnosti ostatních tyto hodnoty tvořit. Kolik dětí jste vychoval, jakým způsobem a jak jste se zasloužil o to, co dnes žádáte.
    Mně osobně by se nejvíce líbil systém platby daní a sociálního pojištění jako jednu mírně lehce progresivní částku bez stropů za členy domácnosti dohromady. Tím by odpadly problémy s propopulačními opatřeními a krom jiného by takové zdanění prospělo lidem důchodového věku, kteří žijí ve společné domácnosti se svými dětmi a maximální možnou část svého zajištění by pak nečerpají od státu, ale právě od svých dětí. Pak by záleželo především na Vašich schopnostech vychovat zodpovědné a pracovité členy společnosti, kteří by Vám v důvhodu vraceli Vaši péči a starosti o ně v době minulé a zároveň by byla podporována rodina jako skutečný základ společnosti.
    Bohužel v ČR žádné politická strana z mediálně výrazněji propagovaných o žádný podobný koncept neusiluje, takže tím pádem Vám radu koho volit poskytnout nemohu. Řekněme, že ideální volba je taková, která nezpůsobí v této zemi problémy podobné Řecku, Španělsku nebo Portugalsku, nebo která si nebude kupovat „hospodářský růst“ zadlužováním občanů – z toho mi vychází jakákoli nesocialistická strana.
    Pokud země bude půjde cestou skutečného ekonomického (ale i morálního, což je většinou ruku v ruce) rozvoje, je velká naděje, že se Vám Vaše přání splní. Pokud ale půjde ČR cestou zvyšování dluhů bez toho, aby tyto dluhy byly investovány do skutečného rozvoje a poslouží i nadále pouze ke stavbě hladových zdí, bude sice okamžitá výše Vašeho důchodu vyšší, ale právě bude jedním z prvních terčů, kde se bude krátit a šetřit. A to bych Vám nepřál.

  • 28. 4. 2010 12:34

    Starý Rejpal (neregistrovaný)

    Díky za slušnou a rozumnou odpověď, samozřejmě už mám dávno vybráno, jen jsem si chtěl ověřit názor Miloše Zemana, že 90% diskutujících jsou idioti, kteří jen provokují aby mohli ostatní urážet (viz. Petr). Mohu konstatovat, že v diskusích na Měšci je těch idiotů o něco méně než uvádí Miloš Zeman a že někdy se tu i dozvím něco užitečného.

  • 28. 4. 2010 19:46

    Petr (neregistrovaný)

    Milý Rejpale, je mi stašně líto, že jste nepochopil, co znamenalo ono „smutná ironie“ okolo mého textu. Urazil jsem vás, že jsem využil váš (provokativní) dotaz, abych s jeho pomocí ukázal absurditu jednoho klipu jistého Zelenky, nějakého Mádla a jakési Issové?

  • 28. 4. 2010 16:44

    krakonoš (neregistrovaný)

    Bohatý důchod bez ohledu na výsledky předchozí práce… Tak tohle je ryzí ukázka toho, čemu já říkám vulgární pragmatismus! Člověče, dokud můžeš, dři za žebráckou mzdu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a až padneš, zaplať si odstřel, protože už nejsi k ničemu! Tak přesně tomuhle všechny naše pravicové strany fandí a proto je volit nikdy nebudu! Ukaž mi někoho, ze současných důchodců, kdo si svůj důchod nezasloužil! Kromě tehdejších papalášů prakticky každý, protože pracovat se za bolševika prostě muselo a každý, kdo pracoval, platil zdravotní a sociální pojištění. Že tyto peníze první vláda modrých zlodějů sprostě rozkradla není problém důchodců, nucených dnes živořit za ubohou almužnu, ale problém tehdejších vládců, kteří by měli být za své zlodějny pohnáni k zodpovědnosti a strávit zbytek života v kriminálu. Každému, kdo má v hlavě mozek a ne zapařené modré piliny, musí být jasné, že stát, jehož majetek byl rozkraden, nemá jinou možnost, jak uhradit mandatorní výdaje, než daněmi. Čili jediná možnost je cesta, po které kráčejí severské země, t. j. daňová progrese, zdanění kapitálových obchodů a výpočet důchodů ze statistické průměrné mzdy za minulý rok, přičemž tzv. zásluhovost se zohledňuje +/- max. 10%. Čili: důchody jsou pohyblivé, rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším důchodem je 20%, systém financování je průběžný a švédští ekonomičtí experti spočítali, že bude bez problémů fungovat dalších 60 let!

  • 28. 4. 2010 19:48

    Petr (neregistrovaný)

    Problém současného ustanovení důchodového systému je v tom, že odchod do důchodu je nastaven jako fixní věk, tj. procento důchodců v populaci je pohyblivé a roste. Stačilo by jen určit tento věk percentuálně. Třeba 20% nejstarších jsou důchodci, tečka. Statistiký úřad každý rok přepočítá, jakému věku to odpovídá.

  • 28. 4. 2010 22:13

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    „Ukaž mi někoho, ze současných důchodců, kdo si svůj důchod nezasloužil!“ – estébáci, lampasáci, placení funkcionáři ROH…

  • 29. 4. 2010 8:52

    Jarmila (neregistrovaný)

    Zato dnešní lampasáci slouží v Afghanistánu (zadarmo taky ne, že? Příjem jednoho vojáka se pohybuje kolem 100.000,– Kč a Afghánci se na ně dávají stejně jako my tady kdysi na Rusáky, pro ně to nejsou „osvoboditelé“, ale okupanti. Tohle platíme?), máme placené funkcionáře ODS a jiných stran, máme různé milionáře a dokonce miliardáře, co jistě k majetku přišli tak, že šoupali rukama, nikdo z nich v životě nevzal jakýkoli úplateček, „pět na stole v českých“ je jen mediální fikce, stejně jako kapříci, nikde se neuplácí a dokonce máme „štíhlý stát“, o kterém horovali Očekávatelé Funkcí po r. 1989. Já zatím vidím basy více nabité než na komunistů, byrokracii daleko větší a zbytečných ouřadů všude jak nas***. Jedna parta si vezme půjčku na své populistické sliby, druhá – údajně pravicová – zavede nejrůznějsí poplatky a zvedne daně, tak jaký je v nich rozdíl? Jeden za 18, druhý bez 2 za 20. Na všem visí cedule, že "XXX bylo pořízeno za dotace ČR (EU, Norských nebo jiných fondů…), my už nepostavíme ani autobusovou zastávku ani nenamalujeme na silnici přechod, aby na to nebyla třeba nějaká dotace. Poctivou prací nezbohatnete, všude rozhodují známosti. Tedy přesně ten stav, co jsme před r. 1989 kritizovali. Někdy se mi z té společnosti chce bl***.

  • 29. 4. 2010 10:06

    ja (neregistrovaný)

    Nam je zase spatne z vas, Jarmilo. Za komancu soudruzka jako poleno, kadrovacka, posilala jste lidi do kotelen a ted nam tady budete kazat? Navic do EU prispivame, takze si vetsinu tech dotovanych veci stejne platime sami ze svych dani. Trosku premyslet, soudruzko!

  • 29. 4. 2010 11:08

    Jarmila (neregistrovaný)

    Chybí ti SfB? Tak jdi přemluvit bábu a dědka a můžeš se podívat i do Kauflandu, jak je tempo důchodců vražedné.

  • 29. 4. 2010 11:48

    benzin (neregistrovaný)

    Hlavni problem je v tom, ze lapasaku v Afganistanu je jenom hodne malo. Jako cele armady. Kdezto lapasaku zbylych po komunismu je mraky.

    P.S.: Dost casto sou vase argumenty. Kdyz oni to taky delaj… Uz ted se da predjimat jak ospravedlnite politicke vrazdy a lidi zavirane do gulagu a lagru: „dneska taky obcas nejakeho podnikatele zabijou.“

    Uvedomte si ze velmi casto je rozdil v MNOZSTVI toho co se delalo spatne.

  • 29. 4. 2010 14:33

    Q (neregistrovaný)

    lampasáků je hodně málo, ale odčerpávají obrovské prostředky, které by naše zhuntovaná republika měla účelněji využít. Nemám nic proti části armády, která pomáhá při odstraňování přírodních katastrof, ale právě tyhle složky byly značně zredukovány.
    Je samozřejmé, že naší armádu v cizině vnímají tak, jako jsme my vnímali Rusáky. Ale možná si na naše vojáky po 20ti letech zvyknou zrovna tak jako jsme si my zvykli na Rusáky. Byli to taky lidi, plnili to, co jim někdo nařídil. Asi jako teď v práci musíte poslouchat šéfa a konat věci, které vám mohou být mnohdy proti srsti. A zrovna tak ten lampasák může ukončit služební poměr a jít do civilu, je-li schopen něco užitečného v tom civilu dělat. Když slyším, jak se dnešní voj. z pov. snaží zašívat tak jako jsme se snažili my, záklaďáci, kteří navíc museli dělat rajóny, chodit na směny do kuchyně, být na bráně  – dnes mají na na vše externí firmy, které tohle dělají za ně. Za nemalý peníz. Aspoň tedy u nás, mám tam příbuzného jako o.p.

  • 30. 4. 2010 8:49

    neuvedu (neregistrovaný)

    Mám taky v rodině zaměstnaného u jednoho vojenského útvaru. Překvapilo mne, když stát nemá na nic peníze a „šetří“, udělal z kucařek – občanských pracovnic vojandy s cca 3× větším platem než měly jako o.p.
    Zrovna tak celníci. Při rušení hraničních kontrol v rámci vstupu do EU se pro ně musela vymyslet práce. Pár jich odešlo jinam, ale ti, co zůstali, tak někteří mají docela dobrý šolich v podobě ježdění po dálnicích a špehování motoristů, zda mají zaplaceno výpalné. A část agendy finančních úřadů převzali celníci. S tím, že berní úředníci brali nebo berou platově zlomek z toho, co celníci. Takže proč to dělat levněji, když to jde dělat dráž, že …

  • 29. 4. 2010 12:46

    ja (neregistrovaný)

    Jarmilo mne stb nechybi. Ja kvuli vasemu udani byl dvakrat vyslychan. Pro mne jste odporna bolsevicka zruda, ktere jen preji to, ze se ji rozpadla rodina. Nic jineho si nezaslouzite.

  • 29. 4. 2010 13:44

    guest (neregistrovaný)

    Jak koho. Obyčejné lidi vyslýchají stále. Na elity jako Pitr, Krejčíř, Knižák, Kožený apod. si netroufnou…

  • 29. 4. 2010 13:54

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Pokud vím, tak Krejčíře lítají vyslýchat celkem často… Jiná věc je, že je to naprosto k hounu.

  • 29. 4. 2010 14:14

    benzin (neregistrovaný)

    Casto nevyslychaji. K tomu aby se policie obtezovala s vyslechem, tak nejprve musi byt i dal podklady.

    Nicmene, opet se zde snazite dosahnout toho ceho i Jarmila. Kazdemu je snad jasne o jake typ udani se melo jednat. A za takovy typ udani se uz proste neresi. Neni udani jako udani. Dneska vas uz nikdo nebude vyslychat a nepusti vam decka na skolu, protoze nemate vlajecky v oknech, nebo ze nechodite do kostela. A to je to o cem je vyse uvedney prispevek.

  • 29. 4. 2010 14:36

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Četl jste dnešní iDěs, jak se policie zabývá tím, že si učitelé mailem posílali vtipy o cikánech?

  • 29. 4. 2010 16:53

    benzin (neregistrovaný)

    iDěs jak spravne pisete je iDěs, jejich zpravy bud nepravdive a nebo strasne neaktualni. Z jejich zpravy muzete verit maximalne tomu ze nejake policie existuje. A ani to bych jim neveril, nemit vlastni zkusenost.

  • 29. 4. 2010 11:56

    Standa (neregistrovaný)

    To vy tady kádrujete.

    Jarmila není jediná, kdo vidí, jak se tato země vrací do marasmu, odkud před dvaceti lety vyšla. Když už i o té autobusové zastávce rozhodují za naše peníze v Bruselu, je něco špatně. Už dávno nejsme pány ve svém domě!

    Jen tak pro srovnání:

    „Dnes je nespravedlivý rovnostářství, krajně nespravedlivý. To je to hlavní s čím se musíme rozejít. Rovnostářství… platilo tehdy, když šlo o to, aby každý se najed, někde bydlel, něco na sebe oblékl, do něčeho se obul. To bylo správný. Ale dnes, jestli bude mít takový auto, makový,
    takový byt, onaký byt, takový nábytek, onaký nábytek, to musí být na základě výsledků jeho práce, jeho příjmu, jeho mzdy a ta mzda musí být spravedlivá, a to je jeden z kardinálních problémů, před kterým stojíme. Abychom byli schopni říct každému, tys udělal toto, přísluší ti toto, tys udělal to, přísluší ti to.“

    Miloš Jakeš, Plzeň, Červený hrádek, 17. 7. 1989

    Tenkrát jsme se mu smáli. Ale uznejte, že mnoho dnešních politiků svým rozhledem Jakeš hravě převyšuje. http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/85044/Milous-Jakes-by-pro-nas-byl-lepsi-nez-Jiri-Paroubek-Posudte-sami.html

  • 29. 4. 2010 14:15

    Q (neregistrovaný)

    Jde o to, že i za onoho socíku byly rozdíly, ale ne tak velké. Z dnešního hlediska vypadá komicky, že lidé byli schopni měnit zaměstnání, ve kterém měli o stovku víc než v tom předešlém zaměstnání.
    Dnes je tomu obdobně, jen ty rozdíly jsou propastnější. A každý hledá, aby měl co nejmíň práce, mohl ji hodit na podřízené včelky-dělnice, které berou minimální mzdu a on sám by se rád topil ve statisících, čili kázal vodu a sám pil víno. Utahujte si opasky, je přece krize, my si je naopak povolíme. Tohle lidi asi štve.
    Nikdo asi nebude závidět špičkovému operatérovi z IKEMu či Motola desetisíce platu, že bere hrobníkům kšefty, když ty samé peníze ale bere nějaký felčar, co se vám ani nepodívá do krku a hned vás posílá na 10 vyšetření k 10ti odborníkům s tím, že po každém vyšetření jej musíte navštívit a on vás znovu a znovu zkasíruje o 30 kč nebo nějaký prodavač hrnců, který na předváděcí akci donutí podepsat důchodce, že si předvedení výrobků doma sami objednali, to jsou ty sprosťárny, co lidem vadí.
    Málo kdo o sobě řekne, že jím vykonávaná práce je zbytečná a přeplácená. Tak jako poukazujeme na politiky, že nic nedělají, berou obrovské peníze a mají výhody, o kterých se ani komunistům nesnilo, tak to samé je u lidí „dole“, trochu v menším provedení. Jsou „teplá“ místečka bez zodpovědnosti, s velkým platem a neustále plnou nádrží služebního auta určeného především k soukromým cestám. Dobře toto funguje v malých, rodinných firmách, které už jsou za vodou. Proč by majitelé měli pracovat, když mohou za minimální mzdu pracovat zaměstnanci? Připadá mi to odsuzování při revoluci v 89., kdy se taky kritizovalo, že nad dělníkem je mistr, předák, vedoucí, náměstek, ředitel a že na tyhle nemakačenky musí dělník dřít. Dnes je to to samé, jen se jedná o majitele, jeho kamarádíčky a příbuzné. Stále se dělá na někoho. Pak samozřejmě naše ekonomika vyrábí draze a je nekonkurences­chopná.

  • 29. 4. 2010 14:23

    Q (neregistrovaný)

    Jako kdybych to psal já, paní Jarmilo. Samozřejmě naprostý souhlas s Vámi. Mluvíte mi z duše.
    K oněm dotacím: tím, že na sebemenší projekt je třeba hrozně moc papírování, hrozně moc vědomostí – asi ve smyslu proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Takže starosta malé obce s účetní se s tím nepoperou, aniž by nezpůsobili porušení podmínek dotace mnohdy nesplnitelných, mnohdy si i odporujících. Dotace se jim pro nesplnění podmínek sebere a ještě zaplatí penále. Nebo si na zpracování projektu najmou externí firmu, což stojí nemalé peníze a ani zde není záruka, že se podaří všem podmínkám vyhovět. Spočte-li se, kolik se na vybudování zastávky za 50 tisíc přiživí dalších pracovníků (nenamítám, že se flákají, jen dělají práci, kterou pro ně někdo vymyslel a bez níž by ta dotace nešla), zjistí se, že zastávka v dalších, nepřímých nákladech vyjde na milion. Včetně několika cest na ministerstvo do Prahy a včetně přestřižení pásky při slavnostním otevření spojeném s rautem za 25 tisíc. Pak se nedivme, že jinde peníze chybí a vymýšlejí se 30ti korunové úplatky, pardon poplatky. Takže se může zastávka postavit za oněch 50 tisíc, přehodnotit legislativa a a zbývajích 925 tisíc využít na stavbu dalších 18 zastávek. Ale co pak s těmi úředníky, kteří se okolo dotací motali? Půjdou na náměstí odchytávat občany, jakého že mají telefonního operátora či zdravotní pojišťovnu a nabízet změnu? Možná vhodné pro 20ti leté absolventy SŠ, které je chrlí, aniž by měli po absolvování nějakou jistotu v uplatnění vzdělání, nikoliv však pro 50ti leté občany. Ti úředníci mají taky třeba hypotéky, někoho nemocného, dávka z úřadu práce jim asi nebude stačit na úhradu nezbytných životních nákladů.

    Pro ja (neregistrovaný) 93.186.20 dnes 10:06: dnes nejsou kádrováci, jsou personalisté. Jaký je v tom rozdíl?

    Jinak mluvte ze sebe, mě z paní Jarmily špatně není, vždyť má pravdu. Zrovna tak bych mohl použít, že je nám špatně z vás. Nepoužiji, nemohu mluvit za ostatní, i když věřím, že nebudu sám, komu je špatně.

  • 29. 4. 2010 14:48

    ja (neregistrovaný)

    Takze tu obhajujete Jarmilu, ktera posilala lidi ke kotlum a do vezeni a je vam spatne z jejich obeti? Chapu to dobre? Vy jste mi tedy dobrej soudruh. Ono to tak vypada, ze jste Jarmila pisici z jine IP adresy. Podvadet a krast, to vam Jarmilo slo uz za komancu…

  • 29. 4. 2010 15:08

    Jarmila (neregistrovaný)

    Na ty tvoje bláboly je škoda času. Chtělo by to trochu rozumu.

    Já si pamatuju, jak jsme po sesazení komunistů začali dělat, to čemu se předtím říkalo „kádrová politika“. Taky jsme nabírali lidi, taky jsme je propouštěli. Bylo nám jedno, jestli to předím byli komunisti nebo ne, šlo o to, jestli něco umí a jestli vyjdou v partě. Když se začalo propouštět, tak se nám ti bývalí komunisti smáli, ať si to teda zkusíme dělat, že to není legrace. A že není, to potvrzují počty dnešních nezaměstnaných. Dneska – s odstupem doby – musím konstatovat, že některé věci měli v 80. letech už docela vymakané, třeba tenkrát nenáviděná „volská daň“ v návaznosti na věk a počet dětí, podnikové ubytovny (kde třeba skončili rozvedení nebo děcka z dětských domovů, než si našli jiné bydlení. Dneska končí rovnou na ulici jako bezdomovci). Řada z těch starších komunistů byla fajn, hlavně ti, co šli od píky a měli životní zkušenosti. To byli právě ti, co v 50. letech ještě čurali do plínek a za ty přehmaty nemohli a v řadě případů o nich ani nic netušili, ono se o nich ve škole neučilo a školy taky vymývaly děckám a mladým lidem mozky, uplně stejně, jako se to děje dneska. Co je modré, to je krásné, nedej bože, když řeknete, že zrovna rohle bylo dřív lepší, tak se na vás sesypou modří ptáci a poručí vám, že se přece MUSÍTE mít dobře, kdo se nemá dobře, je rozvratný živel a musí se s ním patřičně zatočit. Stejnou argumentaci bohužel používali komunisti v 50. letech, protože je mi z toho špatně.
    A nezapomeňte vážený, že „aktivní blbec (jako vy) je horší než třídní nepřítel“. Taková MBA (mladá, blbá a ambiciózní) byla ve své době i Ludmila Brožová-Polednová, ve svém nadšení šla i přes mrtvoly. Vy jste na tom úplně stejně.

  • 29. 4. 2010 15:13

    Jirka V. (neregistrovaný)

    Shrnu co jsem se za poslední týden v diskusích o Vás dozvěděl: Byla jste komunistická přisluhovačka, udávala jste lidi, komunismus zde stále chválíte, manžel se s Vámi rozvedl, jste neplatička a máte problémy s exekucemi, máte problémy s výchovou vlastních dětí. Zajímavá anamnéza. Jen se na mne nezlobte, ale Vaše názory prostě nemohou mít žádnou váhu.

  • 29. 4. 2010 23:17

    Méďa Béďa (neregistrovaný)

    Až se probudíš, tak si nezapomeň vyndat ruku z nočníku. Pa, Tvá Jarmila píšící z jiné IP adresy.

  • 30. 4. 2010 8:48

    neuvedu (neregistrovaný)

    Naprosto souhlasím s názory paní Jarmily a Q.
    Šokují mne ale osobní výpady některých chytrých, co všude byli, všemu rozumí a běda kdo nesdílí jejich názory, jsou komouši, kádrováci atp. patřící pod drn. Aspoň vidíme, jak si pravicová část populace představuje demokracii a svobodu projevu. Překvapuje mne, že admin takovéto osobní urážky a hanění nevyřadí; vyřazuje mnohdy méně závažné příspěvky.

  • 30. 4. 2010 9:12

    ja (neregistrovaný)

    Jarmilu znam osobne z naseho zavodu. Nechapu jak muzete takovou zrudu obhajovat.

  • 30. 4. 2010 12:34

    Q (neregistrovaný)

    A z jakého závodu ji znáte? Ze Závodu míru? A jak víte, že je to zrovna ona Jarmila? Podle IP?

  • 3. 5. 2010 16:41

    Starý Rejpal (neregistrovaný)

    Proč tady něco hovoříte o zásluhách. Prostě stát by měl každému důchodci v rámci solidarity garantovat minimální důchod na úrovni životního minima (to by ale mělo být vyšší tak kolem 5000 až 6000 Kč) a druhá část důchodu by měla být odvozena od do systému odvedených částek. Tam by měla být stanoven redukční koeficient (třeba střed 0,2) a celková přepočtená částka (měsíční vyměřovací základ), aby se vyhovělo ústavnímu soudu. Pak by šlo stanovit limity pro platbu pojištění a druhou daňovou sazbu, která by zajistila rovnou úroveň odvodů (daně+pojištění) pro všechny. Vše je jen otázkou různých zájmů a jsem přesvědčen, že ani jedna ze stran, kromě komunistů, nemají zájem řešit tento problém.

  • 29. 4. 2010 10:00

    Q (neregistrovaný)

    V dnešním Metru se zrovna píše o tom, jak mladá generace chce tu starou vidět pod drnem.
    Klip Issové a Mádla jsem ještě neviděl, prý jde o jakousi nadsázku, aby se mládež začala zajímat o politiku (někdy se dá dost těžce rozpoznat, kdy jde o srandu, satiru či recesi a kdy o něco vážnějšího), ale někdo by taky mohl přemlouvat mladé, aby vzali rozum do hrsti a uvědomili si, že i oni, pokud se toho ovšem v dnešním chaosu dožijí, budou jednou staří a budou chtít pro sebe sociální a zdravotní jistoty. A proč taky někdo nenatočí klip a la zkratky I. Mládka tady bylo OKD, tady zase ČKD … – ani komunistům se nepodařilo posledně zmiňovaný název vymýtit, dnes není název ani fabrika (sice dle OR existují nějaké pidi mini odnože typu sro, ale není to ta sláva, co bývala), která dávala práci tisícům lidí a její výrobky dodnes fungují po celém světě … Oni i zmiňovaní „umělci“ nemusí být vždy na vrcholu, znám některé bývalé umělce, kteří např. dnes taxikaří nebo hrabou v reklamě, případně účinkují v hodnotné Ulici, protože na to, aby každý, kdo má nějaký talent, podnikal v umění, dnešní koupěschopnost ostatních obyvatel nestačí. Co pamatuji, tak na našem cca 7tisícovém městě se střídali umělci zvučných jmen, bylo vždy vyprodáno, v okresním městě ještě více akcí, dnes u nás nic, v okresním městě 1 akce za 2 měsíce, a ještě k tomu se řada akcí musí rušit pro nezájem publika. Proč asi? Live je vždy lepší než z TV či CD. Lidem zkrátka nezbývá tolik peněz, a tak oželí, to co nejméně bolí – kulturu. Pak přichází ke slovu další šetření v podobě levných potraviny či přecházení „banálních“ nemocí, nákup jedovatých hadrů z Asie, nezdravých bot taktéž z Asie, co dál …? Jen si vemme, kolik umělců se uchytilo ze SuperStar nebo podobných blábolů.Matně vzpomínám – Langerová koncertuje a vydává CD, Savka muzikály, issa večírky, o Horvátovi moc neslyším, na další jména si nevzpomenu, i když si některé další vybavuji vizuálně. Spíš než umění je živí skandály kolem. Ještě že umělci mají výdělek i za to, že jim film nebo písničku někdo někde odvysílá, to výrobce např. kliky nebo klíče nemá šanci, aby po každém odemknutí či zamknutí dostal ještě nějaký peníz. A to p. Jandák chtěl nějaký domov pro přestárlé umělce, placený hlavně z daní. Co na tom, že umělci zpravidla nemusí počítat každou korunu jako ostatní běžně vydělávající část populace, žili bohémským životem a na stáří si nebyli schopni ušetřit, přestože od běžných lidí se očekává, že si mají vedle daní a povinných odvodů ještě extra spořit na penzi z průměrných či podprůměrných výdělků… Nevím, kdyby nebylo dnešních důchodců, kde by dnes republika byla. Sice se toho spousta rozdalo a rozkradlo, ale zůstaly po komunistech železnice, přehrady, silnice, metro vč. Nuseláku, dobré a vyšlapující fabriky se musely privatizovat, aby zisk z nich mohl odtékat do ciziny nebo aby se zavřely, protože konkurovaly cizině … Když porovnám, co se vybudovalo během 40ti let po válce a co se vybudovalo za 20 let po převratu … pár krabic coby nákupní centra a pár montoven, převážně vše na zelené louce, které se dnes zmítají v krizi a hledá se pro ně jiné uplatnění, ale žádné velké stavby se nebudují (pominu-li předražené miniúseky dálnice). Kam šla po převratu bytová výstavba? A že novodobý režim nebyl schopen udržet mnohé ani ve stavu, v jakém je zdělil od komunistů (silnice, železnice, dálnice, byty – sice se opravují, ale peníze na jejich údržbu nestačí, takže to jsou nerentabilní opravy, jen takové to flikování, vytloukání klínu klínem tam, kde to nejvíce hoří. Kromě toho vše uvedené bylo nekvalitní, mělo to špatnou koncepci, nebylo to dle dramatika a jemu podobným kritizovatelů vhodné pro bydlení, , , tak proč se to vše špatné už dávno nezbouralo a nepostavilo lepší, kvalitnější, levnější? Kritizovat minulost je sice hezké a snadné, ale dokázat aspoň zlomek toho, co se v minulosti udělalo, to je umění.

    »Jejich revírem je Kaufland« – a zamyslel se někdo nad tím, proč tomu tak je? Že zrovna tam by důchodci jezdili přes celé město nakupovat jen tak z hecu? Že si v dobách socialismu neplatili žádné penzijní spoření? Za prvné nebylo za druhé nebyylo třeba, stačily jedny daně na vše. Už se „těším“, až naše generarace, po celoživotním spoření, se při odchodu do penze dozví, že nová důchodová koncepce se nějak nepovedla, že dluhopisy v penzijních fondech ztratily na své hodnotě, že někde byla chyba v desetiiné čárce, něco že se někm podělo a že sice penzi dostávat budeme v řádu slibovaných desetisíců, ale pouhá houska bude stát milion, takže si z této nadstandardní penze budeme dovolit koupit dvě zrníčka máku z oné housky. A mladší generace opět bude volat, jak jim ujídáme.

    Naprosto souhlasím s Krakonošem 28.04.2010 16:44. Lidé s vyššími příjmy si mohou na penzi přispořovat, lidé s nízkými příjmy žijící od výplaty k výplatě (pominu extrémy, kdy alkoholik celou výplatu propije nebo drogař profetuje) nikoliv. Proto by ve vyplácených penzích neměly být velké rozdíly, za penzi by měl člověk důstojně vyžít (nemyslím návštěvou erotických podniků či nákupem RollsRoyce) a pokud bude chtít věci uvedené v závorce, tak ať čerpá z úspor, které se vytvořil z nadstandardních příjmů po čas produktivního věku. Ale aby živořil tak, že po předepsání nezbytných léků nebo pobytu v nemocnici si musel doma zavírat kohoutky topení na 16 stupňů, to snad ne.
    Soudí se báby a dědci nad hrobem za to, že dodržovali tehdy platné zákony. Porevoluční zákony se dělaly hlavně za účelem legalaizace dřívejc trestné činnosti jako je ono rozkrádání. Bohužel, bohatí, vlivní politikové a podnikatelé, kteří by v krimu mohli ještě nějakou užitečnou práci vykonávat, se naopak těší velké oblibě části veřejnosti.
    Někdy mi připadá, že jsme tu bezprostředně po válce a začínáme od nuly. S tím rozdílem, že tenkrát, co jsme si vybudovali či na čem jsme pracovali, zůstalo u nás a putovalo to zpět do dalšího rozvoje ekonomiky, tak nyní pracujeme převážně na cizím, ze zisků se mají dobře někde jinde ve světě. A nedovedu si představit, co nastane, až přestanou téci peníze z Unie, ale my naopak budeme odevzdávat více Unii a již nebude co rozprodávat či rozkrádat. Přece potahovat silnice, opravovat stavby či udržovat stávající bude potřeba stále, nic nevydrží věčně. A z čeho se to bude financovat, když mnohdy ještě nebude splacen např. původní, 20ti letý úvěr na opravu a už se musí opravovat znovu?

    K Petrovu 28.04.2010 19:48 příspěvku: On je někdo zralý jít do důchodu v 50ti (těžce pracující, stresy, též např. alkoholici) a někdo je ještě v 80ti jak rybička (např. zmiňovaní umělci). Záleží na způsobu života, jestli musíte ve 4 vstávat, abyste byl v 6 v práci za minimální mzdu, kde vám neposkytnou ani teplý oběd, ani mikrovlnku, takže se cpete slovenským točeným z nejmenovaného SM-HM za 39 kilo a v 52 exnete na raka, a po práci ženete do druhé práce budovat bydlení pro sebe nebo pro mladé nebo nakrmit havěť nebo žehlit prádlo. Nebo jestli hajáte do 10ti, pak si zajdete do kavárny, na kosmetiku a do fitka a pak jdete utrácet do butiků, mezitím někde něco podepíšete, zakorkháte a nedejbože jindy celý den někde něco točíte – ale výsledkem je, že za den si dotyčný vydělá tolik, to co jiný pracující za 2 měsíce. Nezávidím, každý na to nemá vlohy, ale připadá mi, že čím méně je práce důležitá, tím jsou za ní vyšší odměny, a to dost nepoměrné. Jenže nikdo sebekriticky neuzná, že právě on je za své nicnedělání přeplácen a obhajuje důležitost své vykonávané „práce“. Ani studium, práce 25 hodin denně bez oběda, vystěhovat se jinam, zvyšování kvalifikace nic neřeší, jen odsunuje problémy na později a jinam. Nebo se domníváme, že tu nebude stavebních dělníků, zemědělců, svářečů a že jejich místa zastanou kvalifikovaní VŠ se 3 jazyky za minimální mzdu nebo naopak budou chtít na méně kvalifikovaných pozicích mít zaplaceno jako kdyby něco opravdu špičkového, důležitého? Nebo práci stavebních dělníků, zemědělců, svářečů nahradíme papírovými tabulkami od kvalifikovaných VŠ, a kterých se nasytíme, budeme v nich bydlet a vyrobíme z nich jiné věci nezbytné k životu?

    K Méďovi Béďovi 28.04.2010 22:13 – ne všichni pracovali v minulosti jako estébáci, lampasáci, placení funkcionáři ROH. Ostatně, dnes nejsou lampasáci, placení funkcionáři ODS, StB nevím, na co se přesně přejmenovala? Dnešních placených funkcionářů je daleko více než kdysi, koukněte se, co v Praze stojí různých nových „office“ objektů, chrlí se tuny papíru s tabulkami, nikam to nevede, ale musí se prostě uměle zaměstnat všichni ti co si zvýšili kvalifikaci, umí cizí jazyky, či mají VŠ vzdělání. Komunisti si navíc v minulosti platili svůj provoz ze známek stržených z platu členů (nevím, zda je tomu i dnes), a dnes si strany žijí z peněz daňových poplatníků, případně ze sponzorských darů a nevím, proč bych si měl kupovat nějaké předražené zboží a z něj vlastně hradit provoz stran, které nemusím, případně provoz církví či kolikátou již revitalizaci Václavského náměstí.

    Je zajímavé, že nám jsou ze světa povětšinou předkládána negativa, která bychom rádi uplatnili i na naše občany. A ve světě se diví, jak můžeme v mnohém jít cestou zpátky, že o výdobytky, kterých se u nás vzdáváme, tam bojují. V ledasčem bylo třeba udělat změny, ale nedomnívám se, že cesta k lepšímu žití vede přes Balkán či raný kapitalismus předminulého a začátku minulého století. Tyhle věci zkrátka přeskočit. Nebo aby se hrstka bohatých a mocných měla nepřiměřeně a bez zásluh ještě dále podstaně lépe, tj. na úkor zbytku, tedy většiny obyvatel, u kterých se bude naopak prohlubovat bída. Bída nikoliv z pohledu celosvětového, ale z pohledu unijního. O té jsem někde četl, jak je bída v Unii charakterizována. Např. když v rodině nejsou aspoň 2 automobily. U nás bohužel musí stačit 1, a to mnohdy 13–14 let starý vrak.

  • 29. 4. 2010 11:51

    benzin (neregistrovaný)

    „..uvědomili si, že i oni, pokud se toho ovšem v dnešním chaosu dožijí, budou jednou staří a budou chtít pro sebe sociální a zdravotní jistoty“

    Prave ze si to uvedomuji. A vi ze ani dnes nemaji socialni jistoty, aby je zajistily dnesnim duchodcum (kteri tu ctyricet let budovali komunismus), a tim tuplem nebudou mit socialni jistoty az sami budou stari.

    Kdyz se zeptate mladeho clovek na duchod, tak vam vetsinou odpovi, ze pocita ze duchody vubec nebudou, nebo ze budou az v tak vysokem veku, ze se jich stejne vetsina lidi nedozije. Takovy je pohled a tohle chteji mladi zmenit.

  • 29. 4. 2010 13:57

    Jarmila (neregistrovaný)

    Mladí by chtěli měnit (viz třeba: http://www.novinky.cz/diskuse?id=197859&articleId=/domaci/198916-ucitel-prozradil-vysledky-studentskych-voleb-vyhrala-top-09-cssd-propadla.html§ionId=8 ), ale jen tehdy, kdyby byly ty pravé volby v době školy. Že to neuspořádali ve správném termínu, tedy v pá odpoledne a v so dopoledne? Kolik by jich tam skutečně přišlo? NIKDO!! V pátek mají myšlenky, jak si namazt hubu, v so vyspávají opici. Takže Mádl s Issovou měli zpívat ne jak přemlouvat bábu a dědka, ale jak přemluvit kámoše a kámošku.
    Co si budeme namlouvat, my byli stejní. Taky jsme si mysleli, že nám rodiče radí špatně. Oni se někdy sekli, my některé věci viděli jinak, ale to dnešní mladí taky. Uvědomují si, že my dneska bojujeme i za jejich dobrý život? Když jim vysvětluju, že se musí zajímat a třeba jít i k těm volbách, co pro ně bude znamenat prodloužení povinné odpracované doby na důchod a neuznávání doby studia, kulí oči. Oni se začínají zajímat v okamžiku, kdy dostanou první výplatní pásku a najednou zjišťujou, že ti „špatní“ rodiče, co jim na jejich zábavičky moc nedopřáli, jaxi neměli z čeho. Oni dostanou plat, co berou rodiče a najednou se diví, kolik že stojí nájem, voda, elektřina. Rodiče z toho ušetřili, jim to nestačí, a to ještě rodiny nemají. Vítejte v reálném životě! Ono se to kecá, když o životě nemám ani páru.

    Jinak mně osobně situace silně připomíná 80. léta, dobu těsně před revolucí. Ze mně tam o něco výše nějaký „ja (12:46)“ dělá komunistickou zrůdu, a přitom chudinka netuší, že jsem po těch rudých hochách ten bordel v r. 1990 přebírala a s dalšími jsme se snažili ve fabrice něco rozumného vytvořit. Podobné kreatury jako on se vždycky vezly na vlnách totality, po všech revolucích se nakonec likvidovali vlastní lidé, kteří měli tu smůlu, že ještě byli slušní a udrželi si selský rozum.
    Ale já se ještě vrátím k 80. létům: tehdy se taky objevovaly názory, že ti staří nám berou práci, že nám vykoupí to, co je v obchodech nedostatkové, že by měli zalézt a nezavazet. Že třeba pomáhají dětem, nakoupí pro ně třeba v těch akcích, že jsou rádi, že ještě mají práci (protože být nezaměstnaný po 50-ce znamená taky nízký důchod, pokud se ho dožijou. Řada obyčejných lidí si prostě dost a včas nenakradla, takže ještě pracujou), to těm mladým jaxi nedocvakne. Situace sloužila tehdejší KSČ k rozložení jednoty lidí. Ne nadarmo říkali už staří Římané „rozděl a panuj“. V současné době je tím, kdo rozděluje a podněcuje mezigenerační nenávist, pravice. 20 let postkomunistických vlád nemá dobré výsledky a pravice bohužel nemá řešení, jak z toho marasmu ven. Je mi z ní smutno.
    Situace je vážná, vážení, a já se obávám nepokojů a dost možná i revoluce. už v r. 1990 jsem řekla, že situace bude hodně vážná v okamžiku, kdy si lidi začnou říkat, že za minulého režimu bylo líp. Je škoda, že pravice nenabízí řešení, je blbé ji pozorovat, jak si pod sebou řeže větev.

  • 29. 4. 2010 14:16

    ja (neregistrovaný)

    Mas docela drzost pote, co jsi jako nejvetsi soudruzka v nasem zavode prekabatila na Obcanske forum…

  • 29. 4. 2010 14:27

    bezin (neregistrovaný)

    Ma reakce byla na prispevek jako takovy. A skutecne z dnesni perpektivy to vypada presne tak, ze mladi pujdou do duchodu velmi pozde, zdali vubec pujdou. Presne to nezapocitavani vysoke skoly do doby duchodu je jedno z tech omezeni (a myslim, ze dobre).

    Kdyz se podivate na dnesni mlade rodiny, tak jejich problemem je casto ze maji malo penez a ze si dite nemohou dovolit (coz podle mne, je spise o pohodlnosti). Tito lide vetsinou resi jestli mit o dite vic, nebo ne. A kdyby se meli rozhodnout jestli dalsi dite, nebo dalsi vyzivovany duchodce, tak jejich volba asi bude jasne i s vedomim, ze ani o ne nebude postarano. Problem je v tom ze oni tu moznost volby nemaji. Oni budou muset ty dnesni duchodce zivit a PRESTO O NE POSTARANO NEBUDE. Alespon tak se to dnes, jevi.

    Ale porad je to debata co bude za 30 let, protoze kazdemu je jasne, ze zitra lepe nebude a strasenim toho co bude za tricet let odvadi cloveka od mizerie dneska. Vzdicky je potreba nait tridniho nepritele. V komunismu to byl imperialista ze zapadu a dnes je to duchod za tricet let.

    Muj osobni nazor je ten. Ze duchodcum musi byt zajisteno dustojne stari a ma byt vysoke zdaneni bohatych lidi. Takze vysoke dane z nemovitosti. Coz sice opet nejvice dopadne na duchodce, protoze oni ty nemovitosti narozdil od zacinajicich rodi maji, ale vyrazne se ti snizi danove uniky, protoze proste pozemek do zahranici neprestehujete. Taky si soucasne myslim, ze prumerna mzda by mela byt vyssi nez duchod, protoze duchod je vyplacen lidem, kteri jiz jsou zajisteni (nebo na to meli aspon dost casu), kdezto mzda je casto vyplacena lidem, kteri jeste zajisteni nejsou a navic tito lide musi jeste vychovavat dalsi generaci.

  • 30. 4. 2010 9:16

    Standa (neregistrovaný)

    Která strana bude dbát o to, aby se důchod nepropadal a chodil pravidelně, abyste měl na nájem, aby se nezvyšovalo DPH, aby se neplatily poplatky a příplatky na léky?

    Obávám se, že žádná. Ta, co slíbí vysoký důchod a zreguluje nájemné, nejspíš zvedne daně a DPH. Ta, co zruší poplatky u lékaře, zvedne zdravotní daňopojištění, a zbyde tak méně na důchody.

    Ta, co ponechá nebo sníží DPH, daně a daňopojištění, nebude mít na vysoký důchod.

    Ta, co každému zajistí 15000Kč důchodu, zemi zadluží natolik, že za pár let nemusíte dostat vůbec nic.

    Ta, co by chtěla dluh země zaplatit, by časem mohla zvednout důchod, ale teď by musela tvrdě šetřit.

    V té, co bude chtít hodně regulovat a přerozdělovat, skončí spousta peněz jinde, než by měla.

    Sečteno a shrnuto: Stát má jen ty peníze, které někomu sebere, nebo které si půjčí. Ten náš sebere více než polovinu, a ještě si půjčuje.

    Stojíme před skoro vyjedeným krámem. Teď už tolik nezáleží na tom, kdo ho vyžral. Dnes se hraje o to, jak naložit s tím, co ještě máme. Začít tvrdě šetřit, nebo to rozdat, a doufat, že nám někdo ještě dodá na dluh, nebo že ceny klesnou, a my pak zaplatíme. Obojí bude bolet. To první trochu, ale hned. To druhé až za čas, ale o to více.

  • 30. 4. 2010 12:56

    mladý rejpal (neregistrovaný)

    sbalte si čemodan, a odjedte na floridu, tam je dobře :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).