Hlavní navigace

Názory k článku Co když dostanete vyšší výplatu, než máte? Musíte peníze vracet?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 10. 2018 7:30

  vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

  JUDr. Pavel Varvařovský napsal Základy práva - O právu, státě a moci. Píše tam o základním právním uvědomění, které by mělo být v každém z nás. Když dostane zaměstnanec víc, než měl, i když to není jeho chyba, je povinen přeplatek vrátit. Je to jako kdyby našel na ulici peněženku s penězi. I když je pravda, že toto základní právní uvědomění mnoho lidí neakceptuje. V jedné firmě byli dva muži stejného jména i se stejnou adresou. Měli, ale, každý jiné rodné číslo a jiné číslo zaměstnance. Pokladník, nově přijatý, poslal na bankovní účet jednoho z těch dvou zaměstnanců obě výplaty. Ten, který výplatu nedostal, se ozval. Ten, který dostal dvě výplaty, se neozval. Podrobnou kontrolou se tento omyl přišlo.
  Ten bez výplaty ji dostal okamžitě vyplacenou. Ten se dvěma výplatami, tomu jsem příští měsíc přeplatek srazila. Nejprve jsem mu to písemně oznámila i s výtkou, že se měl přihlásit. Přišel a vyhrožoval, že mne dá k soudu, prý peníze nabyl ve víře, že jsou jeho. Jaká byla ta jeho víra, to mi nevysvětlil. Věděl, že mu ta druhá částka nenáleží. Jestli vůbec šel poradit se za právníkem, nevím. Každý právník by ho od toho, aby fimu žaloval, odradil.

 • 2. 10. 2018 10:28

  Cek (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

  Kdyz mi prijde na ucet vyplata a je o 10% vyssi nez minule (nekdo se spletl), reknu si akorat, ze jsem mel asi vic vykazanych prescasu....asi bych to vratil, pac mam dostatecne rezervy a vychazim se zamestnavatelem dobre, navic usetrim z vyplaty podstatne vic nez 10% mesicne, ale pokud nekdo na konci mesice vyskrabava konto nekam ke kontokorentu, chapu, ze s tim muze mit problem, a ze mohl byt v dobre vire ze mu prisly penize, ktere mely.....

  Kdyz mi prijdou 2 vyplaty, tezko se muzu na dobrou viru odvolavat :-)))

 • 2. 10. 2018 12:24

  stračka (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  A kdyby byl v insolvenci a vy jste mu udělala dvojitou výplatu, poslala jste mu na účet 9500 a zbytek správci, tak byste mu to asi srovnala jak. Příště mu nevyplatila nic, takže mu nevyplatila ani zákonné minimum a ještě mu shodila oddlužení třeba před doplacením a neumožnila mu zaplatit ani nájem, čímž by mu vznikl dluh, kterým by porušil podmínky bankrotu??? Pak byste doufám zaplatila veškeré škody, které jste napáchala. Neboť on by Vám to dobrovolně skutečně vrátit nemohl.

 • 2. 10. 2018 9:58

  jehovista (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Prekvapuje me, ze to je tema na clanek. Jestli nekdo nezna jednoznacnou odpoved, tak by mu meli sebrat obcanku.

 • 2. 10. 2018 17:34

  Smolková D. (neregistrovaný) ---.ip6.tmcz.cz

  A panu autorovi přijde neoprávněně honorář za tento zbytečný článek? Do kolika dnů ho musí vrátit vydavateli?

 • 2. 10. 2018 18:50

  Auror článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  1 Ještě se to nestalo a jistě se to nestane. 2. Rozhodně bychom se domluvili, protože tohle opravdu nedělám pro výdělek, ten je v poměru k námaze a strávenému času směšný, ale protože mne to baví. 3. Domluvili bychom se nejspíš tak, že příští měsíc dostanu o to méně.
  Stačí takto?
  A pokud se tu někdo diví, že je to na článek? Je!!! Určitě je! Řeší to zákoník práce? Neuvedl jsem snad judikaturu? Nestojí za to mnoha lidem se soudit? Stojí. Ochrana zaměstnance je patrně reziduum minulosti. Na druhou stranu však poctivost (férovost) se moc nenosí. Tak proč rušit předmětnou část ochranného ustanovení zákoníku práce? Avšak nelíbí se vám, zdá se vám zbytečné, přepjatě ochranářské? No, tak řekněte svému poslanci, ať iniciuje jeho zrušení.

 • 10. 11. 2018 11:28

  Jarek (neregistrovaný) 2a02:560:412d:----:----:----:----:----

  Myslím že je to docela zajímavé téma. Osobně jsem si myslel že se to má vždy vrátil, vůbec jsem netušil že když prohlásím že jsem myslel že mi to patří, tak je to moje:D
  Ale tak asi záleží hlavně na okolnostech. Před pár měsíci, mi přišlo na výplatě o cca 2000Kč víc než jsem čekal. Ale vůbec jsem to neřešil, sem si říkal že jsem přehlédl nějaký svátek nebo něco. A asi to bylo v pořádku, protože se nikdo neozval. Kdyby mi přišlo o 20 000Kč navíc, to už bych asi nenápadně zjištoval, jestli jsem dostal nějaké mimořádné odměny. No a kdyby mi přišlo o 20 000 000Kč víc, tak mizím z ČR:D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).