Hlavní navigace

Názor k článku Chcete přenechat nájemní byt blízkým? Pospěšte si, brzy už to nepůjde od Lubik - Nejdříve je nutné si ujasnit, zda se jedná...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2011 12:46

    Lubik (neregistrovaný) ---.rsd.cz

    Nejdříve je nutné si ujasnit, zda se jedná o služební byt (§7 a §8 zák.102/1992 Sb.), pokud ano, tak není co řešit – nájem nepřechází. V opačném případě by k přechodu nájmu zřejmě také nedošlo (a to ani podle stávajícího zákona viz v článku uvedený judikát: NS ČR zn. 26 Cdo 3292/2009, ze dne 10. 2. 2011), protože osoba se odmítla s nájemcem přestěhovat a tím opustila společnou domácnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).