Hlavní navigace

Názor k článku Chcete přenechat nájemní byt blízkým? Pospěšte si, brzy už to nepůjde od js - Reagoval jsem na Vocem populi, nikoli na vás....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2011 12:00

    js (neregistrovaný) 109.80.62.---

    Reagoval jsem na Vocem populi, nikoli na vás. :)

    Neshoduji se zcela s formulací, že nájemní bydlení bylo před lety terno. To se týkalo jen toho se směšným regulovaným nájemným, tržní bylo naopak přehnaně vysoké, jak tomu bývá u trhu s nedostatkovým zbožím, a proto se mnoho lidí pustilo do vlastnického bydlení s hypotéčním úvěrem na hranici svých možností. (Z celkového vyznění vašeho článku a příspěvků však soudím, že máte na mysli právě regulované nájemné a jen jste zkrátil text.)

    Celá situace s odkládáním deregulace měla, kromě nežádoucího efektu s "přivázáním" pracovní síly k vlastněmému bytu, i efekt "války pronajímatelů s nájemci", která je značně nesmyslná, neboť se vzájemně potřebují, jsou to dvě strany jednoho obchodu. Ale ta válka tu je a bohužel ještě nějakou dobu asi bude. Občas má i takové absurdní podoby, kdy nájemník s regulovaným nájemným nadává na svého domácího za zvyšování nájemného a sám přitom již dlouhou dobu tržně pronajímá jiný byt (v konkrétním případě, který znám, je ten byt družstevní, takže nedohledatelný přes katastr; nejde o mě).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).