Stačí, když sociálka posílá důchod na společný účet manželů. V případě úmrtí jednoho z nich, se ten pozůstalý ke svému důchodu nedostane, dokud neproběhne dědické řízení, takže až tak to ošetřeno není. Jinak až tak velké papírování mi to nepříjde, důchod na účet je mnohem lepší možnost, než každý měsíc stát frontu na poště a nebo být nutně doma, abych mohla důchod převzít. .
U mbanky, kde jsou oba manželé rovnocenní majitelé účtu Vám nic nezablokují. M.j. stát to má dobře ošetřené. Ještě ani nezaklepete papučemi a už jde ze špitálu hláška sociálce a ta zastaví výplatu důchodu. I ti nejchudší důchodci (většina národa kromě bývalých komunistů, dnes velkopodnikatelů) si mohou pořídit další bezplatný účet třeba u FIO, AIR atd. a mít tam rezervu vč, debetní karty. Je to nejen rezerva, ale také záloha když třeba nefunguje karta k základnímu účtu. Jinak článek je velké dusno o lejně. Formulář si vytisknu z netu, zajdu na pobočku, kde tam dají berana a hodím do poštovní schránky. Daleko největší časová ztráta vzniká, když si vystojíte frontu na poště na tu známku. Trafiky to už neprodávají, protože pošta jim nechce dát rabat.
jaká " sociálka " posílá důchody?
manžele nikdo nenutí,aby měli společný účet a většina těch důchodců byla zaměstnaná, plat jim chodil na účet a přechodem do důchodu tak jako tak museli na Správě soc. zabezpečení řešit svoje věci. Pokud mají společný účet a jeden zemře, tak snad druhému jeho důchod je vyplacen normálně, ne ?
Nevím to jistě, ale dnes snad pošťačky důchody vůbec nenosí, nebo se mýlím?