Hlavní navigace

Názory k článku Česko: Počet milionářů vzrostl na 13 tisíc

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2006 9:02

  JYXO (neregistrovaný)
  Většina milionářů u nás jsou jen zloději, co si nakradli ještě za komančů. A pak mohli pokračovat v úspěšném porevolučním rozkrádání republiky. Podívejme se na s. Macka a knižní velkoobchod. A takových "úspěšných" je ... Růst ekonomiky není o tom, že něco koupím za 100 tisíc a za měsíc to prodám za 100 miliónů. I když tento nepřiměřený zisk z ničeho modrototalitní zákony podporují ... Milionáři jsou většinou lidé nepříliš společensky důležití. Naopak, ti, co něco dokázali, žijí mnohy někde v ústraní. Myslím třeba lidi ze seriálu ČT České hlavy, kde si až myslím, že všechno pokrokové se vytváří právě a jen v Čechách. Nebo třeba lékaři z Motola, kteří berou děti hrobníkům z lopaty. Mohli by dělat třeba někde u zahraniční společnosti distributory léků či medicínských zařízení za mnohem víc peněz. A pak se najde nějaký sobec, který nechce platit daně a raději si koupí mercedesa, hlavně když v Motole nemají ani klimatizaci. Ležet tam v těhle dnech v "prosluněných" pokojích je fakt super. Ta klimatizace se nepořídí z plateb zdravotních pojišťoven, ta je možná jedině ze státní dotace (pochybuji, že by nějaký soukromý subjekt něco dotoval). A dotace - ta jde z daní... Bohatí, zamyslete se nad sebou! Dnes se vás to možná netýká, za týden tam někdo z vašich blízkých může být!
  Na druhou stranu by čtenáře jistě zajímalo, o kolik se propadá životní úroveň tzn. střední vrstvy. Za komančů ho*no, nyní hov*a dvě ...
  Vůbec nejhorší v rámci celého světa je pohled na hladovějící děti někde v Africe. Na jedné straně jedni nevědí, co roupama dělat, se vším se šeredí a na druhou stranu tam lidi nemají do huby a umírají na nemoci, které u nás byly dávno vymýceny.
 • 21. 6. 2006 10:41

  Mýlíte se (neregistrovaný)
  Váš citát by byl pravdivý, kdybyste uvedl "Někteří milionáři..." Krom toho řada z nich se pomalu, ale jistě dočkává světské spravedlnosti a končí za zaslouženým katrem.

  Troufnu si odhadnout, že většina současných českých milionářů se buď vypracovala vlastní pílí a výborným investičním záměrem, dovezla si své bohatství ze zahraničí, kde byla úspěšná, místo aby v ČSSR snášela "vládu lidu", nebo jim bylo vráceno, co jim KSČ s požehnáním lidu ukradla.
 • 21. 6. 2006 12:50

  JYXO (neregistrovaný)
  Nemýlím se! Pár v okolí jich znám. Za minulého režimu věděli, co kde ukrást a poctivá práce jim nevoněla a ani dnes nevoní.
  Troufnu si tvrdit, že poctivou prací (... dle Vás vlastní pílí a výborným investičním záměrem, dovezla si své bohatství ze zahraničí) tady nikdo nezbohatne. Většinou se zde jen veksluje a okrádá toho druhého ...
  A jak vidíme, spravedlnost tu moc neexistuje, protože jak jsem uvedl, modré zákony kradení přímo podporují, byť se to nanazývá přímo kradením, ale je to vhodněji zaobaleno. A když už se někdo dostane až k soudu, peníze, nikoliv pravda vítězí. Právníci typu Sokol jsou schopni u soudu dokázat, že černá je vlastně bílá. A když již někoho odsoudí, tak symbolicky k nějaké pokutě, na kterou si dotyčný nakrade za okamžik. A když někdo dostane flastr na tvrdo, odvolá se a celé to začíná nanovo. A pokud by někdo i teoreticky nastoupil k výkonu trestu, na půlce je puštěn za dobré chování.
  Takže vyšetření a potrestání modrých zločinů stojí jistě víc než jaká vznikla škoda - s tím, že např. zkrachovalé podniky a jejich výrobu tu už nikdo neobnoví, protože jejich místo bylo zaplácnuto přebytkem ekonomik jiných států ...
 • 24. 6. 2006 11:44

  neznamy (neregistrovaný)
  Bude to trvat 100let, než lidi včechno rozkradou a potom až bude cela republika v rukou několika málo lidí, tak teprve přestanou lidi myslet, na to, jak co nejvíc urvat, protože nebude co urvat. Potom začnou lidi myslet na jiny hodnoty a oceněním nebude, kdo má víc peněz. Budeme se zabývat ochranou přírody, lítat do kosmu, zkvalitnovat život. Někdy mam 100chutí se na tenhle malej pajzl vykašlat, a začít někde jinde. Nejhorší je, že ani moje děti ani děti mých dětí nebudou mít na růžích ustláno. Je 21století a žijeme tu jak sebranka v rozvojový zemi. Jen na okraj - víc článků o bohatých a jejich dobrých skutcích.
 • 24. 6. 2006 18:36

  Patrik Chrz
  Nejhorší je, že ani moje děti ani děti mých dětí nebudou mít na růžích ustláno. Je 21století a žijeme tu jak sebranka v rozvojový zemi...
  Omyl! Máme se jak prasata v žitě. Doporučuji udělat si výlet do nějaké takové rozvojové země, to člověku dost zvedne náladu :-) Už jsem byl na pár místech a všude jsem si říkal, jak jsme na tom dobře, protože lidi, které jsem tam potkával se v životě do Evropy nepodívají. Není také div, že tam všechny Evropany považují za milionáře.
 • 26. 6. 2006 7:41

  nedám - nemám (neregistrovaný)
  Asi tak jako já se těžko podívám do Austrálie nebo na Antarktidu.
  Pokud se budeme srovnávat s rozvojovými zeměmi, tak "jak prasata v žitě" se máme, ale pouze někteří. Zbytek bohužel strádá. Obdobně jako v těch rozvojových zemích. Vývoj jde sice kupředu, takže už nebydlíme v jeskyních či chýších stlučených z bedýnek a nepijeme vodu z řeky. Ale modrá totalita nám ukáže, že i toto bude možné.
  Když vidím v Prásku G. Partyšovou, jak podává zprávy o různých rautech a večírcích, kde nejrovnější z nejrovnějších něvědí roupama co dělat (kdo a z čeho to platí, když v tomhle státě nejsou na nic peníze?) a pak vidím děti z děcáků, jak před vánocemi píší svá přání Ježíškovi o telefon, hezkou mikinu či jinou věc naprosto běžnou pro "normální" děti a pokud si je někdo (občané nebo sponzoři) vybere, tak jim to i koupí /tuto akci každý rok pořádá nějaké sdružení v liberecké Hypernově/ nebo jaké musí jíst blafy (jídlo vařené z "normativů"), které dítěti ve vývinu nemohou stačit, je mi z toho špatně. Samozřejmě, že modrá totalita v rámci snížení daní a tím i peněz určených k různým přerozdělením bude tyto prostředky dále škrtat s tím, že ono se to nějak vyvrbí. A obdobné je to vlastně i ve světě, kde na jednu stranu se hází potraviny na skládku, aby se nemuselo zlevňovat, a na druhou stranu jinde nemají co do huby a umírá se na podvýživu a nemoci, které tady neznáme nebo je běžně léčíme a vyléčíme. Celý ten svět je nějak zvrácený ...
 • 26. 6. 2006 9:29

  Patrik Chrz
  Asi tak jako já se těžko podívám do Austrálie nebo na Antarktidu.
  To je otázka priorit. Kdybych měl živit dvě děti a manželku na mateřské, těžko bych si mohl dovolit to, co si můžu dovolit teď. Jsem běžný zaměstnanec a přesto už jsem byl na Maledivách, v Dominikánské republice, na Srí-Lance a v Tunisku. I když v Austrálii nebo v Antarktidě ne, (zatím) mě tam nic neláká. Navíc nemám rád víza - po těch letech komunismu mi to připadá ponižující. Dovolit si to může každý s alespoň průměrným platem, jen je otázkou co kvůli tomu oželí (nebo bude/nebude chtít oželet). Někdo nemusí nic, někdo skoro všechno (auto, chatu, hospodu,...). Porovnáme-li životní standard "před" a "po", tak ten je dnes mnohem vyšší. Jen dřív prostě nebylo komu závidět, zboží v obchodech mnoho nebylo a ten kdo se k něčemu zajímavému dostal to zamkl za dveřmi svého bytu a nechtěl moc vyčnívat (dneska je vidět opačný extrém - spoustu lidí se snaží vzbudit dojem že mají víc, než si mohou ve skutečnosti dovolit).
 • 14. 3. 2009 8:40

  nadně (neregistrovaný)
  dobry den na techto strankach.nechci nejak zasahovat do stranek kde asi nemam co dělat,ale tak mne napadlo už mně ani nic jinyho nenapada....nenašla by se tu nejaka pomoc pro nas? jsem sama s třema malýma dětma díky byvalemu dlouholetemu příteli kteryho jsem najivně milovala a myslela že je to vzajemne jsem se dostala na dno co se tyče fínancí.že přichazím pomalu o vše z čehoš už totalně šílím není tak hrozne jako to že už nemam ani dětem co dat k jídlu.Chodím sice do prace ale vejplatu už pomalu rok vubec nevidím.Přes pul roku už nemam zaplacenej najem a chtějí mně vystehovat.Což by znamenalo že bych přišla o svoje milovana dětatka.To nemužu dopustit . Bez nich by muj život stratil smysl. Je tu někdo kdo by mi mohl nějak pomoci.PROSIM děkuju
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).