Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Česko: Počet milionářů vzrostl na 13 tisíc od JYXO - Většina milionářů u nás jsou jen zloději, co...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2006 9:02

  JYXO (neregistrovaný)
  Většina milionářů u nás jsou jen zloději, co si nakradli ještě za komančů. A pak mohli pokračovat v úspěšném porevolučním rozkrádání republiky. Podívejme se na s. Macka a knižní velkoobchod. A takových "úspěšných" je ... Růst ekonomiky není o tom, že něco koupím za 100 tisíc a za měsíc to prodám za 100 miliónů. I když tento nepřiměřený zisk z ničeho modrototalitní zákony podporují ... Milionáři jsou většinou lidé nepříliš společensky důležití. Naopak, ti, co něco dokázali, žijí mnohy někde v ústraní. Myslím třeba lidi ze seriálu ČT České hlavy, kde si až myslím, že všechno pokrokové se vytváří právě a jen v Čechách. Nebo třeba lékaři z Motola, kteří berou děti hrobníkům z lopaty. Mohli by dělat třeba někde u zahraniční společnosti distributory léků či medicínských zařízení za mnohem víc peněz. A pak se najde nějaký sobec, který nechce platit daně a raději si koupí mercedesa, hlavně když v Motole nemají ani klimatizaci. Ležet tam v těhle dnech v "prosluněných" pokojích je fakt super. Ta klimatizace se nepořídí z plateb zdravotních pojišťoven, ta je možná jedině ze státní dotace (pochybuji, že by nějaký soukromý subjekt něco dotoval). A dotace - ta jde z daní... Bohatí, zamyslete se nad sebou! Dnes se vás to možná netýká, za týden tam někdo z vašich blízkých může být!
  Na druhou stranu by čtenáře jistě zajímalo, o kolik se propadá životní úroveň tzn. střední vrstvy. Za komančů ho*no, nyní hov*a dvě ...
  Vůbec nejhorší v rámci celého světa je pohled na hladovějící děti někde v Africe. Na jedné straně jedni nevědí, co roupama dělat, se vším se šeredí a na druhou stranu tam lidi nemají do huby a umírají na nemoci, které u nás byly dávno vymýceny.
 • 21. 6. 2006 10:41

  Mýlíte se (neregistrovaný)
  Váš citát by byl pravdivý, kdybyste uvedl "Někteří milionáři..." Krom toho řada z nich se pomalu, ale jistě dočkává světské spravedlnosti a končí za zaslouženým katrem.

  Troufnu si odhadnout, že většina současných českých milionářů se buď vypracovala vlastní pílí a výborným investičním záměrem, dovezla si své bohatství ze zahraničí, kde byla úspěšná, místo aby v ČSSR snášela "vládu lidu", nebo jim bylo vráceno, co jim KSČ s požehnáním lidu ukradla.
 • 21. 6. 2006 12:50

  JYXO (neregistrovaný)
  Nemýlím se! Pár v okolí jich znám. Za minulého režimu věděli, co kde ukrást a poctivá práce jim nevoněla a ani dnes nevoní.
  Troufnu si tvrdit, že poctivou prací (... dle Vás vlastní pílí a výborným investičním záměrem, dovezla si své bohatství ze zahraničí) tady nikdo nezbohatne. Většinou se zde jen veksluje a okrádá toho druhého ...
  A jak vidíme, spravedlnost tu moc neexistuje, protože jak jsem uvedl, modré zákony kradení přímo podporují, byť se to nanazývá přímo kradením, ale je to vhodněji zaobaleno. A když už se někdo dostane až k soudu, peníze, nikoliv pravda vítězí. Právníci typu Sokol jsou schopni u soudu dokázat, že černá je vlastně bílá. A když již někoho odsoudí, tak symbolicky k nějaké pokutě, na kterou si dotyčný nakrade za okamžik. A když někdo dostane flastr na tvrdo, odvolá se a celé to začíná nanovo. A pokud by někdo i teoreticky nastoupil k výkonu trestu, na půlce je puštěn za dobré chování.
  Takže vyšetření a potrestání modrých zločinů stojí jistě víc než jaká vznikla škoda - s tím, že např. zkrachovalé podniky a jejich výrobu tu už nikdo neobnoví, protože jejich místo bylo zaplácnuto přebytkem ekonomik jiných států ...
 • 21. 6. 2006 13:52

  bez přezdívky
  Ze jste do tech "perspektivnich" podniku neinvestoval... urcite by Vas prijali s otevrenou naruci...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).