Hlavní navigace

Názor k článku „Češi zvládnou pracovat déle, musíte je nalákat,“ myslí si experti od * - Takže vnuk kulaka směl na vysokou školu, a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2015 9:56

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Takže vnuk kulaka směl na vysokou školu, a tu také vystudoval. Co nedává smysl je domněnka, že někdo z ideologických důvodů bránil jít na apolitickou chemii, a nebránil jít na apolitickou hnojárnu. Takže hádám, že ten důvod byl jiný: omezený počet míst, aktuální větší potřeba agronomů, nežli chemiků. Stejně jako dnes, když firmy volají po učních.

  Paradoxy? Ve straně bylo kolem 1 miliónu lidí. Teď z hlavy nevím, jestli v rámci ČR, tedy z 10M lidí, nebo včetně SR, tedy 15M lidí. Takže zjevně zcela formální záležitost. Prakticky to chodilo tak, že v každé dílně, oddíle atd. někdo musel být na vyšší pozici ve straně, tak lidi přemlouvali i slušné lidi, třeba toho syna kulaka, aby to vzal on. Úplně stejně, jako ve filmu Marečku podejte mi pero, kde přemlouvali, aby si tu průmku udělal, aby toho mistra nedostal Hujer.
  A naopak, na každém okrese byl jeden ředitel podniku, který ve straně nebyl, aby bylo kam vodit zahraniční delegace. Sám jednoho takového znám, a ten to sám říkal. Mimochodem, i dnes dělá ředitele, tedy pokud už není v důchodu, nějaký čas jsem ho neviděl.
  Srandovní bylo, že se do té strany tehdá nedostali (občas) kariérní pitomci. Třeba taková Zdena Horníková, ta se do KSČ hlásila, ale nevzali jí. To vím od člena komise, tehdá ředitele školy (jiné než učila), že pro blbost. Hloupá, neschopná, ambiciózní učitelka. No, později ji do ODS vzali, pro poslancování to nevadí, i trafiku v NKÚ dostala.

  Ale paradoxy? To má své důvody, ty mechanismy jsou předvídatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).