Hlavní navigace

Názor k článku Čeká nás konec blahobytu? od Pan D. - Sice jsem práva nestudoval, ale řídím se selským...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2007 12:36

  Pan D. (neregistrovaný)
  Sice jsem práva nestudoval, ale řídím se selským rozumem a životními zkušenostmi. A mohu vám říci, že i dnes je řada lidí perzekuována režimem. Možná nepůjdou přes leták či transparent, ale nevlíknou na vás , když budou chtít, něco úplněn jiného. Třeba neuspějete na novém pracovním místě, i když jste nejlepší. Nebo vám nedají stavební povolení. Nebo vám nevezmou dítě do školky. A školu bude muset navštěvovat na druhém konci města. Těch možností je mnoho. Pohybuji se i mezi lidmi, kteří na své "demokratické" názory takto dojeli.

  Stránky www, které zmiňujete, neznám. Jsou-li to nějaké polotajné, kam moc lidí nezavítá, tak zrovna tak můžete natrefit na stránky propagující např. fašismus. Ale za socialismu mezi lidma běžně obíhaly, 100 x přepisované protistátní materiály. A pokud se něco vyšťourá na představitele ODS, tak aspoň u nás se to zahraje do autu a hříšník je dále váženým občanem, sponzorem, lidumilem atp.

  Jestli nemohu říci svobodně svůj názor zaměstnavateli nebo nějakému politikovi nebo tchyni - je to furt nesvoboda projevu a je mi jedno, jestli se odehrává na politické či jen domácí půdě.

  Běžte mezi "normální" lidi - uvidíte, uslyšíte co je trápí, co nemohou nikde říci, co nemohou změnit, ačkolv si tak přeje většina. Třeba americký radar - za minulého režimu bychom to dostali příkazem, že jej tady musíme trpěti. To ano, to přiznávám. Za dnešního režimu se na to jde trochu jinak: servíruje se nám to po malých dávkách, ačkoliv ve skutečnosti je o radaru už dávno rozhodnuto. Jen to na nás nevybalí tak zhurta. A může být 99 % občanů pro refendum, tak to referedum stejně nebude. Protože v tom referendu by to amíci prohráli na plné čáře. A my (ne všichni, mne osobně to třeba netrápí) chceme přece zrušení víz... A co jsou víza?Nic jiného než obdoba naší bývalé Státní Bezpečnosti.
  Do svobody máme skutečně ještě hodně daleko!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).