Hlavní navigace

Názor k článku Čeká nás konec blahobytu? od Pan D. - Nic jsem nepřehnal. Kamery jsou vlastně více než kdysi....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2007 13:07

  Pan D. (neregistrovaný)
  Nic jsem nepřehnal.
  Kamery jsou vlastně více než kdysi. Na ulici nepotkáte strážníka, Oberou vás, zabijí za bílého dne na rušné ulici. Nikdo se vás nezastane, aby sám nepřišel k úhoně. V parku si veřejně za bílé dne dávají narkomané svou denní dávku a aby na ni měli, udělají vám na autě pro pár stovek škodu za mnoho tisíc. Pokud však zaparkujete na placeném stání a z kamery nevid, že jste si šel koupit do automatu parkovací lístek, v minutě po vzdálení se od vozidla na 5 minut tam páte policajty s botičkou. V parcích a na chodnících se válí ožralí drze po vás somrující peníz na levné čůčo. Nepřizpůsobivých občanů si kamery nevšimnou, ale bezúhoným berou soukromí. Když toto soukromí bylo narušováno před 89., v. hável se z toho mohl po...

  Že by mne někdo zavřel za výlet do ciziny? Pokud jsem nepřekračoval mimo oficiální hraniční přechod, tak ne. Pokud hranici i dnes překročím mimo přechod, budu z toho mít také oplétačky. A vyspělé země se bojí, co po 1. lednu se to pohrne za chamraď od nás. V našem městě třeba rapidně stoupla kriminalita díky přílivu Poláků - kradou auta, převážejí je a u nich už nikdo takové auto neodhalí. Někteří z toho mají hlavu v pejru a hranice by nejraději zase úplně zavřeli.

  Za komunistů se běžně ne režim nadávalo, samozřejmě pokud byl poblíž Husák tak si to nikdo nedovolil. Vy byste v přítomnosti p. Klause nebo Havla křičel, že jsou kre**ni? Dokonce jsem v jednom rozhlasovém pořadu slyšel od p. Havla, jak přiznává, že "svoboda projevu" byla příliš moc povolena a že se mu některé narážky, pomluvy či nadávku na jeho či jeho rodinu vůbec nezamlouvají. A co p. Topolánek - chce zpřísnit tiskový zákon tak, aby kasta mocných byla opět nedotčitelná.

  Nevím, jak dlouho lidé budou moci ještě komunisty volit. Strana, co má demokracii přímo v názvu, by tuto tolik potřebnou konkurenci ráda zakázala, aby nikdo nemohl napadat její modrototalitní praktiky. Když sleduji historii, tak se zvraty dějí s 20ti či 40ti letou periodou. Takže pokud ODS bude i nadále tak totalitně vládnout, aby nebyla po r. 2009 překvapena.

  Za komoušů jsem volil z toho, co bylo na výběr. Pokud ani dnes není náležitý výběr, opět musím volit jen z toho, co je mi nabídnuto, případně k volbám nejdu.

  Víte, řada lidí ještě pamatuje 1. republiku a bídu kapitalismu. Když byla revoluce v 89 a všichni jsme tleskali Očekávatelům Funkcí, pamětnící říkali: abychom se nedivili, co nám zastánci demokracie ukáží za "opravdovou demokracii". A uplynulo pár let, a p. Havel se nechal slyšet ve smyslu, že jej nějaké názory obyčejných lidí z ulice nezajímají, že nyní jsou tady oni - politici - a ti budou dělat, co uznají za vhodné. Ale že mu nevadilo, že právě díky těm lidem z ulice se dostal k majtekům, postům a řadě nadstandardních věcí, o kterých si běžní občané mohou nechat jen zdát. Dějiny nepřepíšeme!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).