Hlavní navigace

Názor k článku Čeká nás konec blahobytu? od čSaS - Jak tady někdo píše, poctivou prací se tady...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2007 20:49

    čSaS (neregistrovaný)
    Jak tady někdo píše, poctivou prací se tady neuživíte. Že by kopáč s krumpáčem kopnul místo 40 x za minutu 60 x nebo se při kopání připojoval na internet a návod k používání krumpáče měl v angličtině? Polemiky o tom, že si kopáč koupí bagr a bude mít větší výkon (ale i dražší práci) nejsou na místě.
    Mě a spoustě dalších lidí je k prdu vzdělání, neboť se vyučuje zastaralá látka, historické pomůcky a to, co potřebujeme v práci, se zkrátka neučí! A abych měl jen cár papíru, že mám to a to vzdělání, které v práci neuplatním (kromě násobilky, i/y a další základy ze základní školy - pak je množství různých škol a vzdělávacích zařízení k tomu, aby se tu živilo pár příživníků s víc jak dobrými platy. Neplatí to samozřejmě pro všechny profese - třeba u lékařů-specialistů je další vzdělávání nutnost, ale při návštěvě obvoďáka si kolikrát připadám, že by mu stačila střední škola z 50.let - vypsat poukaz k vyšetření u specialisty mu zařídí comp po zadání příkazua strčení papíru do tiskárny.
    A třeba comp za mého mládí nebyl, žádnou školu jsem nenavštívil a když nám do práce přišly počítače, nikdo se neobtěžoval nám ani vysvětlit, co je Enter. Žádná školení na okna, žádnéškolení na office - vše jsem se naučil sám pokus-omyl. A mnoho dalších, speciálních, firemních programů ... V práci školení následovalo tak rok až tři roky po zavedení programu do ostrého provozu. Přesto je tento podnik vychvalován ekonomy a dalšími vyžírky do Alelůja a zaměstnanci jako perfektně vyškolení odbornící.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).