Hlavní navigace

Názor k článku Bude povolen alkohol za volantem? od Q - smrt na kouření se těžko prokazuje  – a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2010 9:11

  Q (neregistrovaný) 193.86.121.---

  smrt na kouření se těžko prokazuje  – a vidíte, v Americe kuřáci úspěšně vyhrávají soudy, když mají rakovinu, dostávají od tabákových koncernů opravdu obrovské částky odškodného. Nevím, po zkušenostech s dokazováním čehokoliv u nás by dotyčný nebyl schopen prokázat, že kouřil značku onoho výrobce, že klidně mohl kouřit značku jiného výrobce a tudíž nemá nárok na odškodnění ani od jednoho výrobce. A kdysi jsem dokonce v nějaké besedě slyšel vyjádření odborníků, že u nás by u soudu žádný kuřák neuspěl a a nebylo to z onoho důvodu, který že konkrétní výrobce rakovinu způsobil.

  Co se týče hlavně pasívního kouření, udivuje mne, že všude dbáme na čisté životní prostředí, auta bychom nejraději zakázali, ale s nekuřáctvím v restauracích u nás nikdo, na rozdíl od většiny vyspělého světa, nehne. A tak pinglové se 12 i více hodin pohybují v doslova jedovatém prostředí, copak na to nemůže vlítnout bezpečnost práce nebo hygiena? I jako strávníkovi mi není milé, když mi někdo v okolí čmudí, tudíž do takových podniků nechodím a nekuřácké restaurace nejsou všude. Sedět při konzumaci ve smradu bych přirovnal sezení na záchodové míse spojené s pachovými a zvukovými projevy při této činnosti vyluzovanými. A je zajímavé, že naši lobisté argumentují tím, že nekuřáctvím by klesla návštěvnost, ale výsledky z civilizovaného světa hovoří zcela opačně – že do restaurací začli chodit i ti, co tam předtím nechodili právě kvůli kouření. Možná tak putyky 4.cenové, kde seženete k jídlu maximálně brambůrky, že tam lemtači piva se bez cigaretyy neobejdou, ale tam, kde se jí, je to humusárna. A i když se v době podávání jídel nekouří, to prostředí páchne stále, a načichne i oblečení, ani po pobytu na WC tolik nesmrdíte.
  Je velice příjemné, když vás na ulici (nemusí jít ani o zastávku) předejde chodec a vyfoukne vám cigaretový smrad přímo do ksichtu. Tuhle mě nějaké prase málem propálilo kus oděvu, když najednou při rozhovoru s spolujdoucím začal gestikulovat rukama a v jedné měl zapálené cigáro a samozřejmě do mne tou prackou vrazil. Bezohlednost a IQ tykve.

  V brzké době bychom se mohli dočkat žalob na polistopadové asi hlavně české výrobce „potravin“, které jsou složeny z karcinogeních éček a rakovinu žaludku nebo střev prokazatelně způsobují. O solárkách a rakovině kůže ani nemluvě.

  Co se týče oné střízlivosti, zrovna tak by ale mohli být postihováni chodci, když jdou a jsou na šrot, není problém, aby vám někde vstoupili těsně před auto a máte-li např. propadlou technickou, přejedete ho a máte průšvih. A když jedete na kole, nafoukáte a máte-li vystaven řidičák, tak vás údajně čekají i body do karty řidiče, přestože jste auto neřídili. Nevím, na vlastní kůži nebo v příbuzenstvu či u známých jsem se s tím zatím nesetkal, ale slyšel jsem, že to takhle funguje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).