Hlavní navigace

Názor k článku Bude generace Y bydlet ve stanech? Hypotéky zlevňují, ale lidé na ně nemají od xf - "Poté nám zašlete poptávku pomocí kontaktního formuláře na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 9. 2019 13:42

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Poté nám zašlete poptávku pomocí kontaktního formuláře na našem webu a my se vám v co nejkratší době ozveme zpět s přesnou kalkulací. Po podpisu smlouvy následuje nákup vámi vybrané nemovitosti, kterou splácíte formou nájmu."

  Já tam vidím několik rizik:
  Hned ta největší, ta nemovitost není tvoje, a to až do poslední splátky. Takže třeba 20 let platíš, platíš, platíš... a poté se může stát, že nemáš nic. Sorry jako, firma je v insolvenci, nemovitosti v jejím majetku jsou součástí konkursního řízení, možná na tebe nezbude nic. O zajištění a vyjmutí nemovitostí do nějaké "ochrany" z majetku firmy tam nic nevidím.
  Navíc nemáš šanci poznat, jestli je to "nehoda", nebo záměr od samého počátku, až bude firma naditá, tak ji "zaříznou" a sklidí. Ono je to ve výsledku jedno.

  "V případě skutečného zájmu o nemovitost je nezbytné uhradit 10% z ceny nemovitosti, jako rezervační poplatek zahrnující pojištění nemovitosti, odhad nemovitosti, daň z nabytí nemovitosti a právní služby."
  Takže 6% poplatek (10% mínus daň z převodu), tedy řádově desetitisíce hned na začátku za něco, co běžně u banky stojí řádově tisícikoruny.
  Taky se mi nelíbí to "pojištění", že neřeknou, co to má být za pojištění. Pojištění splatné na desítky let dopředu, to nedává smysl. Takže co to je?

  Cena: za 1M / 20 let chtějí splátku 12.500. Pro srovnání Hypotéční úvěr na 1M / 20 let 5.294 Kč (+ asi nějaké poplatky), úroky jsou daňově uznatelný náklad.

  Ale jsou to čilí hoši, nabízí "Rádi byste zhodnotili své naspořené peníze?" Jaj, to musí být lákavé, takovou firmu "sklidit" z obou stran. Nakonec proč ne, když už, tak už.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).