Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Bude generace Y bydlet ve stanech? Hypotéky zlevňují, ale lidé na ně nemají od Phalanx - Za premrstene ceny nemovitosti u nas muze prevazne...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2019 10:06

  Phalanx (neregistrovaný) 46.183.60.---

  Za premrstene ceny nemovitosti u nas muze prevazne CNB, ktera nam tu roky znehodnocovala korunu a tak tu napr. cizinci kupovali nemovitosti jako na bezicim pasu. A dale centralni banky, ktere diky svym krokum jako tisteni penez, nakup dluhopisu atd zpusobuji cenove bubliny, protoze lide chteji vynos, ktery by jim prekonal inflaci, a tak kupuji nemovitosti, akcie, veterani atd.. Nechte opet fungovat klasicky ekonomicky cyklus, a ne, ze ekonomiku budete davkovat steroidy. At prijde opet krize, ktera vsechno spatne procisti a az odezni, tak bude zase lepe..

 • 7. 9. 2019 14:19

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Ano, na přání politiků přistoupila za Singera ČNB k umělému oslabování koruny. Výsledkem je, že zahraniční investoři drží miliardy korun na svých účtech a snaží se vydělat na posilování koruny, Výsledkem je jen krátkodobé a nevýznamné posílení koruny a vzápětí její oslabení. Spekulanti budou ještě velmi dlouho touto finanční operaci srážet kurz koruny k jejímu oslabování. Naší vládě to vyhovuje, vždy si přála a přeje mít z ČR jen montovnu pro země na jih a západ od nás. Její ambicí je hlavně dovoz levné pracovní síly do svých podniků, kde jim platí mzdy jen mírně nad minimálními mzdami. Například podniky premiéra.

 • 7. 9. 2019 17:03

  Jenda

  > a tak tu napr. cizinci kupovali nemovitosti jako na bezicim pasu

  Já jsem zkusil následující experiment: vybral jsem si několik náhodných adres na sídlištích v Praze a podíval jsem se do katastru, kdo že tam vlastní byty. Následně jsem vyhodnotil která jména zní „cize“. A nějaká přemíra cizinců mi nevyšla. Podle mě jsou to především Češi, kdo kvůli hyperinflaci kupuje byty. Nemám jim to za zlé a naprosto to chápu, na vině jsou banky.

 • 7. 9. 2019 21:59

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Chybná metodika. Lépe vypovídající by bylo podívat se na novostavby, protože tam bys viděl poměr kupujících.

  Když jsi se podíval na nějaký náhodný starý barák, tak jsi viděl ne nové koupě bytům, ale směs majitelů "zředěnou" starousedlíky za desítky let. U novostavby toto "naředění" nově kupujících starými majiteli není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).