Hlavní navigace

Názor k článku Bude generace Y bydlet ve stanech? Hypotéky zlevňují, ale lidé na ně nemají od xf - 1. Odpovědnost za škodu: není žádný rozdíl, mezi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2019 21:07

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  1. Odpovědnost za škodu: není žádný rozdíl, mezi obecným a soukromým. Proboha, jak jsi na tohle přišla, že obecní má jakousi výjímku?
  2. "Z hlediska financí ale vynaložíte +- obdobnou částku" Pokud by to byla pravda, tak majitel pracuje pro nájemníka s nulovou ziskovostí co se týče materiálu a zdarma co se týče svého času. To nedává smysl.
  "třeba na to vysmívané stavební spoření, protože čas od času se stane, že některé vybavení bytu odejde a je třeba pořídit nové" Vysmívané? Ano, ale nutnost platit údržbu bytu nijak nesouvisí s tím, že u SS státní příspěvek sežerou poplatky. Nic jiného na něm vysmívaného nevidím. Kromě toho, SS vzhledem k výpovědní lhůtě a vázací době, je jakožto rezerva na nenadálé opravy naprosto nevhodný produkt...
  "Jako nájemník jste to platil průběžně, jako majitel ale vypláznete úplně stejnou částku, akorát hned a na dřevo."
  Opět, pokud by to bylo finančně stejné, tak majitel pracuje pro nájemníka s nulovou ziskovostí co se týče materiálu a zdarma co se týče svého času. To nedává smysl. Pronajímání bytů není a nemůže být charita!

  Další věc je, že dle zákona si drobné opravy platí nájemník sám. Což je také nutno započíst. A také je nutno započíst, že vlastní si obvykle koupí člověk kvalitnější, takže těch oprav a "drahých opravářů" je potom nutně méně. (Kdysi jsme to řešili, nájemní byt, úplně nejlevnější italský kotel, potrubí platové (!!), k tomuto účelu výrobcem neurčené, jakési tepelné výluhy z toho ničily kotel, takže opravy 2x ročně, a prý opravy si platí nájemník....)

  "A taky jako majitel si třeba můžete dovolit některé věci v luxusnějším provedení (třeba kuchyně nebo sociálky), což ovšem nebudete dělat nájemníkovi v pronajímaném bytě, protože vám to jako majiteli za opotřebování/po­ničení nestojí."
  To si protiřečíš s předchozími odstavci. Tam jsi tvrdila, že "Jako nájemník jste to platil průběžně, jako majitel ale vypláznete úplně stejnou částku, akorát hned a na dřevo", a teď najednou to neplatí? Zákazník nedostane to co si zaplatil? Teoreticky by to mělo fungovat tak, že standard by měl odpovídat ceně.
  Tolik teorie, prakticky máš ale pravdu ve smyslu, že "standardem" v nájemním bydlení je ten nejlevnější šunt, střední a vyšší třída v nabídce téměř není. Což je ale jeden z faktorů, že si nájemci "šlechtí" svého zákazníka do podoby problémového chudého nájemníka, solidních koupěschopných se tímto vytrvale zbavují. Celkem mi to připomíná stařičký a ne moc dobrý skotský vtip: Hotel ve Skotsku hostu vyúčtuje poplatek za koupelnu na pokoji. Ten si stěžuje, že na pokoji žádná koupelna není. Prý není, ale chtěli bychom ji mít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).