Hlavní navigace

Názor k článku Bude generace Y bydlet ve stanech? Hypotéky zlevňují, ale lidé na ně nemají od xf - Nájmy U NÁS nic neřeší. Už od cca...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2019 11:03

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    Nájmy U NÁS nic neřeší. Už od cca roku 2000+ platí, že nájem je jen minimálně menší, nežli splátka hypotéky. To z krátkodobého hlediska. Z dlouhodobého hlediska je nájem jednoznačně nevýhodný, protože po doplacení hypotéky je bydlení, i se všemi opravami a údržbou, je nájem výrazně dražší + u vlastního je téměř vždy úspora za energie a vodu /nájemní byty mají obvykle horší parametry a nemají měřáky - opět logicky - co by z toho pronajímatel měl?/. PROTO lidé u nás utíkají z nájemního bydlení. To není žádná iracionální touha, ale tvrdá čísla nákladů okamžitých i budoucích. K tomu chování pronajímatelů také hovoří ve prospěch vlastního. Jo, v Německu je to s nájemním bydlením jinak. Ale u nás se musíme rozhodovat podle podmínek panujících u nás.

    Ostatně ona zde neviditelná ruka trhu zafungovala dokonale. Z okamžitého, krátkodobého hlediska, není žádná výhodnější alternativa. Co je levnější, má zase jiné náklady. Níže uváděné "levnější" paneláky, po započtení opotřebení a s tím nutnosti oprav, zateplení atd., chybějícího parkování, se s tímto dostávají na cenu novostaveb. Snad jen "solidní cihla" nějak "neviditelné ruce trhu" unikla, svojí nevýhodností z řady vybočuje, cena jak novostavby, opotřebení a chybějící parkování, hlukově u stropů lepší jak panelák, u stěn naopak obvykle horší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).