Hlavní navigace

Bohatý táta Kyiosakiho: Za 6 tisíc dostanete párek a hecování

26. 4. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: zdroj: under30cio.com
Navštívili jsme konferenci poradců bohatého táty. Co dostali účastníci, kteří za vstupenku zaplatili 6 tisíc? Znalostí pomálu, snad jen chuť to zkusit.

Do e-mailu mi přistála pozvánka na další akci poradců Bohatého táty. Tentokrát jde o dvoudenní intenzivní trénink jen s Blairem Singerem za 12 900 Kč bez DPH. To mě přivedlo na vzpomínky na únorový seminář Rich Dad Advisors, kde byli poradci Bohatého táty Roberta Kiyosakiho rovnou čtyři. Příliv znalostí se ale nekonal. Stála návštěvníkům vstupenka za 6000 korun za to?

Dobří prodejci mají dobrý marketing

Konferenci čtyř poradců slibovala čtyři špičkové investory, po kterých baží lidé z celého světa a kteří vám vysvětlí: jak vydělat v krizi a ještě si přitom užít spoustu zábavy. Minimálně jedno z uvedeného byla pravda.

Pozvánka na mě dělala dojem, že vydělávání obřích sum je vlastně hračka a já se na konferenci zábavnou formou dozvím, jak si přijít na pořádný balík. Protože jsem získala vstupenku zdarma, řekla jsem si, že zjistím, co si člověk odnese, pokud zaplatí za konferenci 6000 Kč.

Spousta výkřiků a zvedání rukou

Jako první spustil svou show Blair Singer. Slovo „show“ je namístě a význam asi nejvíce vystihuje vystoupení, kterého se každý v poloprázdném sále stal svědkem.

O Blairovi Singerovi se hovoří jako o uznávaném speakerovi a kouči komunikačních a prodejních znalostí. Popis sedí do puntíku. Ačkoli za celou svou přednášku toho pan Singer vesměs příliš neřekl, neodpočinuli jsme si ani na chvilku. Čile se pohyboval po prostoru jeviště, tu a tam nakreslil více či méně srozumitelný graf, ale hlavně byl prvotřídní ukázkou toho, jak komunikovat s obecenstvem.

Zprvu váhavé publikum se záhy dostalo do varu a poslušně zvedalo ruce v odpovědi na otázky typu: Chcete zbohatnout snadno a rychle?, na které se těžko odpovídá jinak než kladně.

Aby Singer udržel pozornost, neváhal téměř všechny přítomné několikrát zvednout ze židlí, donutit je podat si ruce se sousedem či mohutně tleskat.

Ano ano, potlesku a výkřiků bylo opravdu požehnaně. Vystoupení Blaira Singera, které celé nabádalo k tomu, jak se dostat od zaměstnance až po rentiéra napovědělo, že celá konference má spíše motivační charakter a o nějakých znalostech nemůže být ani řeč. 

Chytrému napověz

Dalším poradcem byl Tom Wheelwright, který je odborníkem v oblasti daní. Bystřejší mohlo napadnout už předem, že aby pan Wheelwright studoval českou soustavu daní, na to mu možná bylo těch 6000 Kč za vstupenku málo.

Důraz na to se vzdělávat, ale kladl na srdce všem ostatním návštěvníkům. Vzdělání podle něj snižuje riziko při investování, pomůže vám zvýšit návratnost a snížit daně. Podobných prázdných řečí a všeobecných pravd byla přednáška plná. Tu a tam přišel atmosféru oživit pan Singer. Sem tam nějaké zvednutí rukou a potlesk, asi aby účastníci konference před obědem nepospávali.

Tisícové výpisky

Na třetího poradce už se mi čekalo těžko. Na sedadle mě držel už jen smysl pro povinnost a zvědavost, jestli se informační hodnota celé konference přece jenom nezvrhne na tu správnou stranu.

A vlastně se tak stalo. Ken McElroy totiž ze všech řečníků mluvil nejvíce k věci. Po tom, co nastínil svůj životní příběh resp. úspěch, vysvětloval, jak vydělat na nemovitosti, kterou posléze pronajmete. Jak je důležitá její správa a zvyšování hodnoty, abyste po pár letech mohli znovu zajít do banky a svůj původní úvěr refinancovat.

Jaká smůla, že podmínky realitního trhu (a to i regionální), vysvětloval na USA, a ne na České republice. Napověděl také, že chcete-li investovat do realit, musíte sledovat nabídku a poptávku, úrokové sazby, vývoj pracovních míst, obyvatelstvo a měnu.

Ačkoli jeho přednáška obsahovala nejvíce praktických informací, ty nijak nepřekonaly přínos, který vám dá zakoupená kniha o realitách.

Nehledě na to, že účastníci konference byli zjevně lidé se zájmem o finance, jejichž hlavy těmito základními znalostmi už dávno oplývají.

Okamžitý nápad: Štěstí pro účastníky

Když už se mi před očima blikalo pouze slovo „vymejvárna“, předstoupil před publikum pan Singer s výrazem, který musel naplnit každého hosta konference pocitem, že právě on se narodil pod šťastnou hvězdou.

Poradci Bohatého táty totiž dostali okamžitý nápad uspořádat akci, kdy budete mít třikrát tu čest zúčastnit se jednání o příležitostech v oblasti nemovitostí pod taktovkou Kena McElroye. Ještě štěstí, že měli pro tento okamžitý nápad už připravené formuláře pro dychtivé zájemce. A že zrovna všichni měli tak skvělý den, nabídli poradci tuto mimořádnou akci také s mimořádnou slevou. Ale pozor, jen pro dnešek.

Nabídka mi silně připomínala přesvědčovací praktiky předváděcích akcí, které mají za cíl vzbudit dojem obrovské a jedinečné příležitosti, kterou nevyužije pouze hlupák.

Předčasný útěk s překvapením

Po těchto divadelních výkonech úrovně podřadného sitcomu jsem už nebyla s to absolvovat další výživnou přednášku specialisty na investice do drahých kovů Andyho Tannera. Co kdybych se dozvěděla, že mám nakoupit cenné kovy, když jejich cena padá?

Při vyhlášení pauzy na oběd jsem se rozhodla z akce zbaběle utéct. Ještě než jsem ale vyšla z budovy, potkalo mě překvapení, které celé akci dalo ten pravý punc.

skoleni_27_5

To nejlepší nakonec: Párek s hořčicí

Ve vestibulu se hromadila skupina vyhladovělých účastníků konference. Když jsem procházela kolem dlouhého zástupu, se zájmem jsem se podívala, co se servíruje. Za 6000 Kč bych čekala mnoho, ale párek s hořčicí a krajícem chleba by mě nenapadl ani v tom nejdivočejším snu. 

Se smíchem jsem opouštěla místo činu. Když jsem procházela kolem stolů nabízejících tituly jednotlivých poradců a lá „jak na to“ nebo hry pro děti s finanční tematikou za 2000 Kč, pomyslela jsem si, že poradci Bohatého táty skutečně vědí, jak vydělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).