Hlavní navigace

Názor k článku Banka zrušila účet bez vysvětlení. Může se to stát i vám od VlK - Pokud je plátce při smyslech, tak při vrácení...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2020 6:24

  VlK

  Pokud je plátce při smyslech, tak při vrácení platby ze zrušeného účtu nebude hledat někde na webu nový účet a na něj pošle peníze. (Pokud by se taková praktika rozšířila, vsadím se, že každý hacker bude hledat informace o zrušení účtu a bude testovat zabezpečení webové stránky, aby si tam dal svůj účet na bílého koně)
  Úřad vůbec nebude zajímat, že máte zrušený účet a že by hledal váš nový účet? Znáte takový úřad?
  Dlužník, smluvní partner nebude hledat nový účet, nejdříve si počká na oficiální změnu smlouvy, dodatku.
  Navíc úmrtnost klientů při změně účtu zcela jistě nebude nulová, sice nedokážu odhadnout počet, ale partner, který mě otravuje změnou na mé straně, automaticky zvažuji, jestli rovnou neudělám změnu partnera. Např. jeden z důvodů odchodu od 3E.
  Pokud jste soukromá osoba, možná těch příchozích plateb (partnerů) nemáte mnoho. Nebo jen máte spoustu času na změnu účtu u zaměstnavatele, zaměstnavatelů, u partnera na alimenty, u úřadu na dávky, vratky daní, u dodavatelů na přeplatky, u přátel, kteří vám takto platí drobné společné výdaje nebo se takto skládáte třeba "rodinný tarif".

  U podnikatelů se jedná často o stovky, tisíce i stovky tisíc lidí, kteří musí strávit změnou účtu pár minut. A pak řešíte lidi, co tak z nějakého důvodu neudělali nebo se překlepli v čísle účtu (těch moc nebude, musí se trefit do kontroly čísla účtu, ale jsou). Když podnikatel mění účet často je provozuje paralelně několik měsíců i let.

  Ano, náklady na přenositelnost, změna v IT, nebudou malé, ale zajímalo by mě jakou cenu by pro podnikatele mělo. Změny všech dokumentů, razítek, prezentací, letáků, reklam a kontroly, že se na nic nezapomnělo. Mnozí podnikatelé nemění účet, i když by někde ho měli výrazně levněji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).