Hlavní navigace

Názory k článku 500 až 1500 Kč za každý den ve vazbě. Tak vypadá odškodnění

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 4. 2012 9:05

  Martin (neregistrovaný) 193.179.187.---

  Dakujem za peknu seriu clankov a vyklad sudnych rozhodnuti. Konecne sa to da citat.

 • 10. 4. 2012 9:18

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

  To odškodnění je neadekvátně nízké. Za tři měsíce vazby maximálně 135 tisíc, ale i jen 45 tisíc. Za ztrátu zaměstnání (nikdo na mě tři měsíce čekat nebude), poškozené rodinné vtahy, totální ztrátu svobody a soukromí náhradu v úrovni běžné ušlé mzdy, to je opravdu nedůstojné právního státu, který pravděpodobně nechce platit za své chyby.

 • 10. 4. 2012 12:49

  Government Kicker (neregistrovaný) 81.10.154.---

  Je nějak délka "zadržovací", případně i jiné, vazby omezena?
  Jak se délka vazby promítá do celkové délky výkonu trestu? Prostě se odečte?

  Bylo někdy přijato odsouzeným jakožto alespoň trochu spravedlivé už rozhodnotí nižšího soudu, než nejvyššího?
  Na jaké soudy se má člověk v případě vazby obrátit? Může soud v rámci přezkoumávání vazby na kterou si stěžujete přehodnotit vazbu nebo zahájení trestního stíhání?

  Jak je nahlíženo na obranu před uvězněním, nebo spíše uvalením vazby. Policie a státní zřízenci jsou prezentováni jako "nedotknutelní", ale bránit se (dokonce i v prípadě skutečných zločinců) je základní lidské právo a mělo by být i zaručeno listinou základních práv a svobod. Vím, že to nejde rozebrat zcela, ale co člověku hrozí pokud třeba praští policajta a zdrhne mu, odmítne zastavit a ujede - má šanci na lidsky spravedlivé posouzení když se později přihlásí, nebo ho chytnou. Nebo se nemá cenu cenu s "orgány" vůbec trápit a mlátit je hlava nehlava, když už příjde na věc?

  Já jsem třeba slušný člověk, ale státu ani policajtům nevěřím. I kdybych někde někoho zpacifikoval, tak policajty ať už si zavolá někdo jinej. O opletačky v týhle mizerný zemi nestojím...
  Jak mohu být za takovouhle "nespolupráci" státem ztrestán?

  P.S.
  Nezná někdo nějaký informačně bohatý web, klidně i nějakých nácků... kde se podobnou problematikou už zabývali. Ale zabývali zodpovědně, nejlépe i návodům a rozborům konkrétních situací?

 • 10. 4. 2012 15:12

  Autor článku (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Na většinu otázek, alespoň těch úvodních, naleznete odpověď přímo v trestním řádu. Nepovažoval jsem za nutné je řešit, jsou to ryze právní otázky, Měšec.cz je o penězích, proto jsem se zaměřil na ekonomické aspekty, chcete-li peněžní aspekty vazby, procesní aspekty, které patří asi spíše do nějakého specializovaného, vysloveně právnického periodika, řešte v základech opravdu s textem trestního řádu.

 • 10. 4. 2012 20:14

  AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vazba muze trvat 1 - 4 roky podle zavaznosti, viz
  http://www.trestni-rizeni.com/zodpovezene-otazky/jak-dlouho-muze-trvat-vazba

  Vazba se od trestu odecita, paradoxne si tak clovek muze i odsedet trest predem ve vazbe :)

  Na vazbu si clovek muze stezovat k soudu, na samotne stihani ke statnimu zastupci.

  Pokusy na obranu pred uveznenim vam zrejme vynesou dalsi obvineni z utoku na uredni osobu.

 • 11. 4. 2012 0:03

  Kicker (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Děkuji oběma. To že odpor při " výkonu "spravedlnosti" " přitíží je očekávané... důležitá je ale právě ta míra.

  Například kresliči tykadel (panu Smetanovy) prý hrozí za nenastoupení do vazby (v délce trvání 100 dní) trest až tři roky vězení (zřejmě navíc k těm 3,3 měsícům).

  Chvilku vynechejme politiku a berme to obecně, jde i o přiměřenost.
  Když člověku bude hrozit, že má být uvězněn, má mu být ublíženo, má být znásilněn, pokořen... vždy zvažuje jak se zachová. Nejlépe ještě v předstihu. Kam až zajde, co ještě strpí?

  Považuji, a myslím že většina lidí, téměř jakýkoli postih za hoden nějakého odporu a obrany. Pacifistu žádného neznám.
  Například myslím, že hrozba uvězněním na tři roky si zaslouží velmi intenzivní odpor, i se zbraní v ruce. Myslím, že u pěti let by jeden neváhal zabíjet.... Považujte to za příklady, jistě se u většiny lidí měnící v čase, dle společenského a pracovního postavení, zabezpečení rodiny, záleží pochopitelně i na tom zda dotyčný je nebo není ochoten trest přijmout - což právě značně záleží na tom zda jej považuje za přiměřený a spravedlivý. Tak asi tak, proč jsem se ptal.

  V každém případě děkuji za reakci. Přejme si ať se se státní mašinérií nemusíme dostat do křížku.

 • 25. 4. 2018 22:59

  Michal (neregistrovaný) 193.165.237.---

  Žádná reaálná obrana proti vzetí do vazby neexistuje.
  Můžeš sice podat stížnost, proti uvalení vazby, ale soud, který o tom rozhoduje se ani neseznámí se spisem a prostě opapouškuje to co tam napsal ten soud, který tě uvěznil. Ani nemají snahu to moc přeformulovat.

  Tohle je moje reálná zkušenost, kdy soudkyně, která 2x rozhodovala o mojí stížnosti a pak o samotném pokračování vazby, mi sama u hlavního líčení řekla, že spis četla večer před hlavním líčením.

 • 10. 4. 2012 16:29

  Tonda

  To odškodnění je naprosto směšné. Nepochopil jsem také ten poslední odstavec o ušlém zisku. Náleží tedy krom těch 500 - 1500 Kč ještě náhrada ušlého výdělku nebo to již je zahrnuto?

 • 6. 9. 2017 17:58

  Křivě obviněn (neregistrovaný) ---.condornet.sk

  Ahoj Tondo,

  tak jestli věříš nebo ne já jsem byl křivě obviněn (svojí vlastní ženou před rozvodem a to né tak pro ledacos ale v údajné závažné tr. věci, hrozilo mi 10let vězení...), následně i vazebně stíhán po dobu 169 dnů (čili téměř 6 měsíců), pak jsem až po třech letech útrap, psychickém, zdravot. i finančním vyčerpání, po smrti mojí maminky (která se bohužel nedožila "happy endu" ani už neviděla svou vnučku-mojí nezl.dcerku, kterou tak milovala) byl zbaven všech obvinění... Teďko jsem po zákonné lhůtě (čili nedodržely ani tu) dostal odškodné 40tis.Kč - stačí propočítat... Žádal jsem ale přes 700tis.Kč včetně ušlého zisku. Nevím, nemám ještě vyjádření z MSČR jestli se jedná o částečnou platbu neboli celou - pokud celou pak se obrátím na televizi i jiné média protože takovou urážku a výsměch jsem ještě nezažil... Názor si udělej sám... Hodně štěstí všem, kteří byly křivě obviněni (a je jich hodně), aby dosáhli svého osvobození a aby nezapomneli - "NIKDY TO NEVZDÁVEJ!!!"...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).