Pokud tady strašíme čísly, tak bychom si měli říct ještě jednu věc - pokud bude zachován současný společenský a politický systém (kleptomanský demokratismus), tak budou důchodci tak silnou společenskou skupinou, že politici kvůli jejich volebním hlasům vytunelují státní rozpočty a důchody dorovnají. Politická strana, která se na důchodce vykašle, projede volby na celé čáře.
Jinak za sebe říkám, že kdyby mě stát přestal obírat na sociálním a části daní, která je promrhána a rozkradena, tak bych se za peníze které by mi zůstaly v kapse v pohodě na stáří zabezpečil.
Blázníte? A kdo by živil tu armádu poflakujících se úředníků v neustále se rozrůstajícím státním aparátu? Vždyt by šli na úřady práce!
Zaujala mě kniha od p. Kohouta - Investiční strategie pro 21. století, který v době největší konjunktury v ní popsal, jak by to tu mohlo jednou dopadnout na příběhu jedné ženy, která jde roku 2035 do důchodu a bilancuje. Úplně mě šokuje, jaké jsou teď trendy a jak se ta jeho vize popsaná v knize naplňuje. Píše tam, že vydělali nejvíc ti, kteří investovali do vlastních dětí, které je ve stáří podporují. Ovšem ty děti většinou emigrovali, protože nechtějí pracovat tady a živit armádu důchodců a státních úředníků. Úspory sežrala inflace a bytů je habaděj a bydlení velmi levné. Práce je taky dost, ale nikdo tu nechce dělat a platit vysoké daně, takže vystudovat a zdrhnout.
Pan Kohout je teda vizionář.