Hlavní navigace

Zvířata a vlak. Za kolik je vezmete na výlet u Českých drah?

Sdílet

Za své malé domácí mazlíčky ve vlaku Českých drah můžete platit vlastní lístek nebo také nic. Pokud s nimi totiž cestujete v přepravce s nepropustným dnem a s rozměry do 90 × 60 × 40 centimetrů, neplatíte za jejich přepravu nic navíc, protože se přepravka počítá jako další ruční zavazadlo.

Máte-li ale svého psa na vodítku, musíte mu koupit vlastní jízdenku, která ale bude levnější, než ta vaše. Cestování vlakem s většími plemeny psů umožňuje zjednodušený tarif pro jejich přepravu. Je rozdělen do pásem po 50 kilometrech. Za nejkratší úsek cestující zaplatí 15 korun, za nejdelší nad 350 kilometrů je cena za přepravu psa ve výši padesátikoruny, informovala Zuzana Čechová z Českých drah.

Z hygienických důvodů je přeprava psů vyloučena:

  • v jídelních vozech,
  • v lůžkových vozech,
  • ve vozech 1. třídy,
  • ve vozech a oddílech vyhrazených pro cestující s dětmi do 10 let,
  • v tichých oddílech a vozech.

Ve vozech lehátkových je jejich přeprava omezena. Psi musí být během celé cesty na podlaze vozu (nesmí sedět na sedadle). Velmi podobné podmínky pro přepravu zvířat platí také v okolních státech. Vyrážíte-li tedy se psem vlakem a za hranice, měli byste se před tím informovat, zda se vaše povinnosti majitele mazlíčka během cesty nějak mění.

Psy při přepravě na železnici musíte mít na krátkém vodítku a s nasazeným náhubkem.

Podrobné podmínky přepravy domácích zvířat najdete dopravce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).