Spočítejte si...

Zavřít

Zpoplatnění datových schránek může dlužníkům exekuci prodražit až o 1000 Kč

Ministerstvo vnitra ČR navrhuje zavedení poplatků za použití datových schránek. Toto opatření povede na druhé straně k dalšímu zvyšování nákladů na exekuční řízení, protože právě exekutorské úřady patří k největším uživatelům datových schránek, reagoval na zprávu Exekutorský úřad Přerov s tím, že podle důvodové zprávy by opatření jen od exekutorů vyneslo více než 130 milionů Kč. Tyto peníze ovšem půjdou z kapes již zadlužených občanů, upozorňuje exekutorský úřad.

Když byly zavedeny datové schránky, přestali jsme dlužníkům účtovat v rámci exekučních nákladů poštovné spojené s komunikací se soudy a státními institucemi. Zavedením poplatků za datové schránky nás ovšem donutí tuto položku zahrnout do nákladů exekuce, komentoval návrh ředitel Exekutorského úřadu Přerov Robert Runták a dodal: Navíc jsme v pozici, že používání datových schránek nám teď přikazuje zákon, jiný způsob doručení použít nesmíme. Dříve jsme mohli alespoň využít  vlastního kurýra, který by byl rozhodně levnější. Šlo by o výrazný krok zpět a velkou ránu budování systému eGovernmentu.

Podle přerovského úřadu by každého dílčího dlužníka stálo zpoplatnění datových schránek průměrně 500 –1000 Kč navíc za jedno exekuční řízení.


Fio banka ode dneška nabízí účet bez poplatků Růst úrokových sazeb by mohl začít už na konci letošního roku        
nejlepší chlap
nejlepší chlap (neregistrovaný) 213.29.228.---
8. 9. 2010 16:24 Nový

Zdražení exekucí

Myslím, že zdražení exekucí by nemělo dojít neboť každý exekutor dostává paušální náhradu nákladů exekuce, což je částka 4200,00Kč vč.DPH.
je však pravdou, že pokud bude mít někdo exekuci u EÚ Přerov, kde je ředitel Runták, tak tento paušál nebude stačit. Ti totiž účtují vše a tedy při exekuci 30 000,00Kč mají náklady také 30 000,00Kč. Jiní exekutoři jsou lidi, ale tam jsou hovada.