Hlavní navigace

Fio banka ode dneška nabízí účet bez poplatků

Jiří Hovorka

Dnešním dnem dokončila společnost Fio integraci své burzovní společnosti s družstevní záložnou, a na trhu tak začíná zcela bez omezení působit Fio banka. Ta bude pokračovat ve svých předešlých aktivitách. Bude tak nabízet běžný účet s neomezeným počtem transakcí zdarma, a to jak pro občany, tak i pro firmy.

Zároveň dochází také k integraci makléřských a bankovních služeb. Klientům, kteří chtějí obchodovat s cennými papíry umožníme, aby v internetovém bankovnictví „odklikli“ dodatek ke stávající smlouvě, a poté takto přímo obchodovali. To bude jeden z efektů sloučení záložny a burzovní společnosti pod banku. Zatímco nyní existují dvě rozdílné aplikace, po spojení činností bude vše v jednom, řekl nám již dříve mluvčí Fia Ján Franek.

Změny se nechystají v cenové politice a nebude se zatím nic měnit na tom, že platební karty pro Fio vydává ČSOB. Nadále se tak bude platit za výběry kartou 6 Kč v bankomatech ČSOB, v ostatních bankomatech pak výběr vyjde na 30 Kč. Fio dnes spustilo také nový web.

Dalším oživením bankovního trhu by mohl být ohlášený vstup nové internetové banky od skupiny Raiffeisen. Ta pod jménem ZUNO Bank nyní finišuje přípravy na vstup na slovenský trh a již oznámila záměr působit napříč celým regionem ve střední a východní Evropě.

Našli jste v článku chybu?