Hlavní navigace

ČSOB začne zase více používat značku Poštovní spořitelny

Sdílet

Gabriela Hájková 2. 11. 2015

ČSOB přestane masivněji podporovat značku Era a více do popředí vrátí tradičnější Poštovní spořitelnu. V praxi bude ale používat obě. Informace přinesl deník Hospodářské noviny.

Se značkou Era jsme spokojeni a v komunikaci ji budeme nadále využívat. Zároveň jsme se rozhodli podporovat více i značku Poštovní spořitelny. Neznamená to ovšem, že jednu značku nahrazujeme druhou, jde o takzvaný duální branding. Jsme přesvědčeni, že Poštovní spořitelna je stále velmi silná značka, kterou lidé znají a důvěřují jí, a věříme, že kombinace značek Ery a Poštovní spořitelny napomůže většímu zájmu o naše služby přímo v místě prodeje, řekla serveru Měšec.cz ke změně Pavla Hávová, mluvčí ČSOB.

 Značku Era banka ČSOB v rámci své skupiny používá hlavně pro služby založené na partnerství s Českou poštou. Jejím zavedením chtěla oslovit spíše skupinu mladších lidí, kterým se značka Poštovní spořitelny mohla zdát přežitá. Z průzkumu ale vyplynulo, že klienti novou značku nepřijali a proto ji podle Hospodářských novin ČSOB přestane více podporovat. Úplný konec této značky se ale prý nechystá.

Je to výsledek našich průzkumů mezi klienty. Vyzdvihujeme proto Poštovní spořitelnu znovu na nejvyšší místo vedle značky ČSOB, řekl deníku Petr Hutla, člen představenstva ČSOB. Logo Poštovní spořitelny by se tak mělo na pobočkách Ery objevit do konce letošního roku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 11. 2015 10:56

  ViR

  Změnami značek a hloupostmi se to fakt nespraví... ČSOB sice hodnotí docela dobře odborníci, ale kategorie "mladých" patrně potřebuje něco jiného, než současné služby Era.

  Banka, která v pátek v 18 hodin zastaví do pondělí i interní transakce uvnitř banky, která systémově natahuje převody do jiné banky na nejdelší možné zákonné lhůty, a jejíž "Era portál" je polofunkční pomalý moloch s převahou zbytečných funkcí (fakt neznám nikoho, koho by napadlo si v bankovní aplikaci sledovat výdaje na domácnost dle kategorií), bez něhož se ani nedá přihlásit do "normálního" (starého) bankovnictví, taková banka dle názoru mých dospělých dětí (26 a 27 let) nemá pro ně zhola nic pozitivního.

  Jediná výhoda, kterou tato část ČSOB má, je více méně jen dostupnost jejích služeb (hlavně hotových peněz!) na poštách a tedy i v menších obcích, kde nejsou bankomaty. Pravda, jen v pracovní dny v pracovní době, že.

  Pokud by Česká pošta dokázala modernizovat své peněžní služby, případně obchody jako je COOP zlepšily podmínky pro cashback či "platby složenek", nebyla by už patrně ve své současné podobě Poštovní spořitelna/Era vůbec ničím zajímavá. Tedy kromě "zajímavé" ceny za "servis" ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).