Hlavní navigace

Zimní dovolenou Češi tráví nejčastěji v Itálii. Nejraději jedou autem a zaplatí polopenzi

Sdílet

Dovolená v zimě je mezi Čechy každoročně velmi oblíbená. Zájezdy přitom zájemci vybírají již na konci letních měsíců. Mezi nejoblíbenější destinace patří Itálie a Rakousko, a to zejména kvůli lyžařským možnostem.

Většina Čechů pak preferuje se na místo dopravit vlastním autem, přičemž ve střediscích pak nejčastěji volí apartmány a polopenzi. Rychle mizí ubytování situované přímo na sjezdovkách nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Nejžádanější jsou termíny v období Vánoc, Silvestra a jarních prázdnin. Oblíbené hotely jsou na tyto termíny často obsazené dlouho dopředu, komentuje Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

Zhruba polovina cestujících zvolí pro svou zimní dovolenou Itálii. Dalších 46 % pojede za lyžováním do Rakouska. Čeští lyžaři zaplatí za zájezd pro jednu osobu v Itálii průměrně 7529 Kč, nejnavštěvovanější destinací je zde Livigno. Následují střediska Aprica, Tonale či Arabba. Dovolená v Rakousku je cenově přijatelnější. Největší část lyžařů směřujících k našim jižním sousedům přitom míří do oblíbeného Tyrolska, kde za zájezd utratí v průměru 4878 Kč. Populární jsou i Salzburk a Dachstein.

Na rozdíl od letních dovolených jsou Češi v zimě skromní i v oblasti stravy. Během lyžařských zájezdů preferuje 60 % polopenzi, zhruba třetina si zajišťuje stravu sama. V případě cesty do zahraničního střediska se turisté zdrží nejčastěji na 5 nebo 6 dní, pro své ubytování poptávají především apartmány.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).