Hlavní navigace

Ženy vlastní či spoluvlastní třetinu firem registrovaných v ČR

Sdílet

Ženy v České republice mají majetkový podíl ve třetině firem, které jsou zde registrované a jsou ve vlastnictví fyzických osob. Vlastní či spoluvlastní téměř 122 000 firem. Vyplynulo to z analýzy, kterou provedla společnost CRIF Czech Credit Bureau.

V současné době tak vlastní 14 % společností, jež jsou registrované v ČR a u dalších 18 % jsou spoluvlastníky těchto firem.

Pokud už se ale ženy rozhodnou podnikat, preferují spíše možnost mít nad svou společností plnou kontrolu. Ženy, které se rozhodnou založit svoji firmu, ji v mnohem menší míře než dříve zakládají spolu s muži a preferují spíše samostatné vlastnictví. Díky tomu, že každá pátá nově vzniklá firma je ve výlučném vlastnictví žen, se bude jejich váha mezi všemi firmami v budoucnu zvyšovat, říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF  Czech Credit Bureau.

Priority v podnikání se také výrazně liší od těch, které mají muži. Ženy mají větší pocit odpovědnosti za své zaměstnance a více vnímají širší společenské dopady svého podnikání, zatímco muži jdou nejčastěji v první řadě za ziskem, uvádí Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).