Hlavní navigace

Ženy mají o pětinu nižší platy než muži

Sdílet

Rozdíl v odměňování žen a mužů je v ČR druhý nejvyšší v celé Evropské unii a činí 22,5 %. Evropský průměr přitom činí 16,7 %. Průměrný plat muže a ženy se v ČR liší zhruba o 7000 Kč měsíčně. Informace vyplývají ze zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které na toto téma rokovalo na konferenci 22 % k rovnosti.

Výsledkem bude online mzdová a platová kalkulačka, s jejíž pomocí si spočítáte obvyklou odměnu a s tímto údajem pak můžete vyjednávat o své odměně za práci. K tomu MPSV zveřejní také Manuál pro vyjednávání o mzdě.

Ministerstvo také kromě informační kampaně plánuje bezplatně zpřístupnit auditní nástroj LOGIB-CZ pro firmy a instituce, který jim umožní vyčíslit rozdíl v odměňování a zveřejnit metodiku pro  inspektoráty práce, úřady práce a vzdělávání pověřených osob.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2017 12:52

    Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    vzhledem k tomu, ze u nas je dost zakorenene, ze muz vsechno plati a zena se stara, tak nakonec v prumeru zenam mozna zbyva vic penez na osobni spotrebu nez muzum, kteri za zeny plati vsechny ty vecere, kulturu atd ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).