Hlavní navigace

Ženy častěji nakupují, ale víc peněz utrácejí muži

Sdílet

Pokud jde o četnost nákupů, ženy o něco málo vedou nad muži (53:47). Oproti mužům jsou však šetrnější. Zatímco žena uskuteční několik menších nákupů, muž uskuteční pouze pár nákupů, ale utratí mnohem více, než žena. Informovala o tom ČSOB Penzijní společnost.

V roce 2018 nakupovaly ženy nejvíce v obchodech s potravinami. A z hlediska počtu nákupů u nich jednoznačně stále vedou kamenné obchody, a to v 92 % případů.

Rozložení produktů a služeb podle útrat.
Autor: ČSOB Penzijní společnost

Rozložení produktů a služeb podle útrat.

V kategorii ostatní jsou zahrnuty např. šperky, květiny či kulturní akce, ale jedná se jen o zlomky procent.

Ženy také o něco více myslí na důchod, než muži. U žen totiž na penzijní spoření odkládá 55 %  dotázaných, ale u mužů jen 45 %. Muži ale naopak ukládají více. Průměrně si loni ženy na penzijku spořily 672 Kč a muži 726 Kč.

A oproti mužům zase ženy méně investují. Je pravdou, že v investicích jsou muži odvážnější. Orientují se v nich lépe než ženy, častěji se také považují za odvážné investory. Ženy o poznání méně věří svému úsudku (42 %), zatímco muži spoléhají sami na sebe v 52 %. O radu, zda mají začít investovat, si ženy častěji říkají v rodině (32 % vs. 19 %), říká Nicole Krajčovičová, z ČSOB Asset Management.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 3. 2019 16:01

    ViR

    Hustá "statistika" a zejména nadpis článku ;-). Akorát to má drobnou chybku, spočívající v nulové informační hodnotě, neb není zřejmé, když už máme srovnávat, za co muži a ženy "utrácejí" (respektive, kdo obhospodařuje které rodinné výdaje). A humorné je také konstatování že: "V kategorii ostatní jsou zahrnuty např. šperky, květiny či kulturní akce, ale jedná se jen o zlomky procent.", aby pak ta kategorie ve zobrazeném grafu pokrývalavíce než třetinu :-D.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).