Hlavní navigace

Zemědělskou a potravinářskou výrobu posílí 1500 pracovníků z Ukrajiny

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 8. 2017

Ministr zemědělství Marian Jurečka chce usnadnit získávání pracovních sil ze zahraničí do zemědělské a potravinářské výroby. Ministerstvo zemědělství (MZe) už na základě požadavků podnikatelů, kteří vzhledem k současné situaci na trhu práce nejsou schopni zajistit dostatek pracovníků, zpracovalo projekt, který nyní schválila vláda.

Předpokládáme, že půjde o 1500 lidí, a to z Ukrajiny. Ve vztahu k ní už totiž podobné projekty s různou dobou zaměstnání existují. Ten náš určuje dobu zaměstnání v České republice na minimálně 6 a maximálně 12 měsíců, vysvětlil Jurečka s tím, že při výběru pracovníků bude nutné aktivní zapojení garantů, tj. Agrární komory ČR, Potravinářské komory ČR a Zemědělského svazu ČR.

Projekt bude zahájen 1. ledna 2018 a podle Jurečky nenaruší český trh práce, protože půjde o pozice zveřejňované standardním způsobem v centrální evidenci volných pracovních míst pro držitele zaměstnaneckých karet.

Cílem opatření je rychlé a efektivní přednostní přijetí žádosti o zaměstnaneckou kartu bez nutnosti registrace v rezervačním systému k podání žádosti, informovala Markéta Ježková, tisková mluvčí Ministerstva zemědělství.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).