Hlavní navigace

Záložny už nebudou zcela bezpečné, budete moci přijít až o 10 % prostředků

Sdílet

Arsen Lazarevič 19. 12. 2014

V případě, že dojde ke krachu záložny, pak klienti budou moci přijít až o 10 % svých finančních prostředků. Klienti totiž budou mít úročen maximálně desetinásobek svého členského vkladu. V případě krachu záložny však Fond pojištění vkladů vyplatí peníze pouze za úročené peníze, nikoliv za členský vklad. Novela, kterou již podepsal prezident Miloš Zeman, začne platit od poloviny příštího roku.

Tato novela tak poprvé za celou dobu existence záložen významněji posiluje zainteresovanost členů družstev na jejich podnikání, řízení a hospodaření, tvrdí viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík pro Hospodářské noviny. Čtěte také: Stát chystá likvidaci družstevních záložen

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 12. 2014 20:51

    Agent Bureš

    Docela mě zaráží, že záložny leží ČNB až tak hluboko v žaludku. Je jich už jen několik a oproti bankám jsou zanedbatelné.

    Podle mě by stačilo ještě nějakou dobu počkat a v některých se trochu pošťourat (jako v Metropolitním spořitelním družstvu a WPB) a za chvíli by těch několik posledních (teď už jich je snad jen devět) skončilo. Tento zákon ale vše příjemně (pro ČNB) urychlí a konec družstevních záložen bude bezpracný (pro ČNB).

    Takže hurá vybrat peníze ze záložny a šup s nimi na termínovaný vklad u renomované zahraniční banky, který je úročený až téměř jedním procentem ročně:)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).