Hlavní navigace

Zákaz kouření může zruinovat vesnické hospody

Sdílet

Arsen Lazarevič 25. 7. 2014

Strana ANO plánuje předložit novelu, která by zakázala kouření ve všech restauracích a barech. Proti tomuto kroku však vystoupila vystoupila Asociace hotelů a restaurací. Podle ní je současná úprava zcela dostačující.

Provozovatelé restaurací si v současnosti mohou vybrat, zdali chtějí povolit kouření v hospodách. Podnik následně musí být označen, zdali je kuřácký či nekuřácký a v případě smíšeného zařízení mít oddělené kuřácké a nekuřácké prostory Plošným zákazem některá zařízení budou v nevýhodě. Vzorovým příkladem jsou čajovny, ve kterých se běžně kouří vodní dýmky, a jich se bude zákaz týkat také. Hovoříme i o pohostinstvích a hospůdkách na vesničkách. Pokud dojde k zákazu kouření, budou mít problém s klientelou, protože místní si pivo klidně dají na zahradě a zapálí si u něj cigaretu, upozornil v České televizi Václav Stárek, šéf asociace. Čtěte také: Kouření v hospodách se zvýší, paradoxně kvůli antikuřácké novele

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2014 17:09

  silver05 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zákaz kouření v restauracích, no proč ne, u jídla to není moc příjemné, když je cítit smrad z cigaret. Ale zakázat kouření v barech a nonstopech :-D :-D :-D ?!? To přece nikdo nemůže myslet vážně, do těchto podniku lidi chodí na pár piv a panáčky a cigárko. Potom by víc než 50 % těchto barů zkrachovalo, protože už tam nikdo ani nevkročí. Když si tam člověk k pivu nemůže zapálit, tak to je jen na naštvání. Hold si budu muset ve sklepě v ilegalitě založit kuřáckou hospodu :-D. A mohli být do budoucna i osobní kontroly dodržování toho nekouření, při návštěvě státního orgánu "ve vesnické hospodě" dostane kontrolor tak přes hubu, že už živý nevyleze a bude vynesen místními občany.
  PS : jsem nekuřák, ale k dobrému pivu je i tak cigareta občas potřebná.

 • 25. 7. 2014 21:04

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Cigareta je potřebná tak ke Gambrihnusu a podobným sra*kám, rozhodně ne k dobrému pivu. Asi proto je většina restaurací u minipivovarů nekuřácká.

  BTW když vidím voly, kteří si na ochutnávce vína dají vzorek ze sedmičky za 3 stovky a vzápětí si nacpou do huby smradlavé žváro, tak mám chuť strčit jim to tím žhavým koncem do krku.

 • 26. 7. 2014 17:46

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Nejstrašnější pohled je třeba v hypermarketech, kde jdete po hlavní galerii a v těch malých kavárničkách, kde se kouřit může, vidíte téměř samé ženy, jak si povídají u kafe a každá má v ruce cigáro. Že ji pak člověk pozná podle toho smradu i ve frontě za kasou je zcela jasné. Tam, kde se jí, kouření velmi striktně zakázat. Ale tam, kde se jenom chlastá, tam by to stačilo přejmenovat na nálevny a jede se dál.

 • 28. 7. 2014 7:57

  miki (neregistrovaný) ---.asseco.cz

  Je zajímavé, jak je tabáková lobby prolezlá. Proč se tu veřejně nesdělují zkušenosti z Irska? Někomu se to asi nehodí. Tam se taky báli a nakonec se žádná krize nekonala, spíše naopak. Když někdo chlastá, nebo se přejídá, nesportuje,... ničí si pouze svoje zdraví, ale kuřák ho ničí i všem kolem. Není nic hnusnějšího, když si chcete ve vedrech v paneláku vyvětrat a soused hulvát pálí od 6h ráno do 24h půlnoci jednu za druhou na balkoně a to ne jen tak ledajakou, ale ten nejlevnější a největší sajrajt. Nebo ty zmíněně "taky mámy" v kavárničce nebo parku, s batoletem vedle sebe.

 • 28. 7. 2014 15:10

  Láďa (neregistrovaný) ---.102.13.118.static.b2b.upcbusiness.cz

  Mě na tom celém vadí spíše to, že nám zase někdo radí a umetá cestičku tak, abychom se měli co nejlépe a museli pro to, co nejméně udělat.
  Toho smradlavého souseda Vám sebepřísnější zákaz neodstraní. Rádoby smradlavá maminka bude kouřit doma, na pískovišti, na procházce s kočárkem. Pořád si myslím, že člověk je tvor svobodný a může si vybrat, zda vejde do zakouřeného pajzlu, nebo si cestu prodlouží a najde lokál jemu vyhovující. Jsem z menšího okresního města, nekuřáckých hospod je cca 5, přestože jsou dražší, mají plno. Zakouřených pajzlů je o něco více, a i zde je pořád plno. Opravdu potřebujeme, aby nás pořád někdo vodil za ručičku?

 • 28. 7. 2014 20:45

  miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Bohužel kde selhává slušné jednání a schází rozum, tam musí nastoupit regulace. Zaměstnanci v tom pajzlu a kavárně si nemohou vybrat (nepracovat není volba, když míst je málo) a ochranu zdraví si zaslouží. Spousta s těch mamin kouřit přestane, protože doma si smrad dělat nebude a bez kafíčka s kámoškou už to tak nechutná. Ale buďte v klidu, zemědělství, výrobu a jiná odvětví jsme si nechali EU zlikvidovat, ale cigára si naši pos.anci vzít nenechají.

 • 29. 7. 2014 9:28

  jackhat (neregistrovaný) 213.168.191.---

  Prave na vesnicich neni kam do hospody jit, protoze neni na vyber. Trh zde selhava. A kdyz nemuzu/nechci s malym klukem do zahuleny hospody, tak si tam tu limonadu holt nedame

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).