Hlavní navigace

Zájezdy na léto řeší Češi už v zimě. Letos preferují hlavně Turecko a Řecko

Sdílet

Ačkoli do léta je ještě daleko a podle mnohých teprve udeří pravá zima, Češi už myslí na léto. Zájezdy formou „first minute“ každoročně v tomto období objednávají ti, kdo už dopředu ví, kam se v létě chtějí podívat. Vyplynulo to z portálu dovolena.cz.

V letošním roce je nejoblíbenější Turecko následované Řeckem. Zájem mají ale Češi i o Španělsko, Bulharsko a Egypt. Řecko přitom bylo v roce 2018 mezi lidmi zdaleka nejoblíbenější. Češi čím dál více při výběru dovolené vyhledávají kvalitní servis a preferují allinclusive služby. Tohle vše nabízí právě Turecko. A navíc za rozumnou cenu. Kvalita poskytovaných služeb v hotelových rezortech v Turecku je velmi vysoká. Hotely neustále investují do renovací a rozšiřování nabídek areálů a to se tamním hoteliérům vyplácí, říká Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz.

Vzhledem k tomu, o jaké zájezdy je v rámci „first minute“ zájem, dá se lehce odvodit, jaké destinace spíše neuvidíte v létě v rámci „last minute“. Do výše uvedených zemí tedy na „last minute“ ceny nebudou klesat tak výrazně a oproti předchozím letům spíše podraží. Týká se to ale převážně cest z menších letišť.

Velmi oblíbené jsou i exotické destinace, které se do „last minute“ často ani nedostanou. Oblíbená je mezi nimi Dominikánská republika, Kuba Spojené arabské emiráty nebo Maledivy. V rámci first minute předprodejů nakupují dovolenou především rodiny s dětmi a lidé, kteří plánují vycestovat na dovolenou s přáteli, protože v last minute výprodejích zbývají často jen 2 volná místa v letadle, či jen 1 pokoj na hotelu, říká Eva Sedlmajerová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).