Hlavní navigace

Za poslední půlrok změnila práci pětina Čechů. Nejčastěji kvůli penězům a spokojenosti

Sdílet

Nezaměstnanost i nadále klesá a pro zaměstnance stále panují velmi příznivé podmínky ke změně práce. Pokud se jim v práci nelíbí, mají poměrně širokou nabídku dalších pracovních míst. Z průzkumu společnosti Randstad navíc vyplynulo, že v uplynulém půlroce změnilo práci 20,5 % dotázaných. Další pětina lidí si aktuálně novou práci buď aktivně hledá, nebo se po zajímavých pracovních příležitostech u jiného zaměstnavatele poohlíží.

Nejčastěji měnili zaměstnání lidé pracující chemickém průmyslu, v telekomunikačních a poštovních službách a tradičně v oboru hotelnictví a stravování. Ke změně práce jsou více nakloněni mladí lidé ve věku 25 - 34 let (29,7 %), a ve věku 18 - 24 let (26,7 %). Nejčastěji změnili práci proto, že v novém zaměstnání získali lepší podmínky, toužili po změně a nebyli spokojeni se stávajícím zaměstnavatelem.

Mzda, respektive lepší finanční ohodnocení (tedy i benefity), je stále to, co nejčastěji rozhoduje o odchodu ze zaměstnání a přijetí nové pracovní nabídky. Rozpohybovaný trh práce však motivuje lidi ke změně i z jiných důvodů, u mladších generací často třeba jen z touhy po nových zkušenostech a zážitcích,stále více lidí také vyhledává flexibilitu a dobře dostupnou lokalitu, komentuje Alžběta Honsová, marketingová manažerkačeské pobočky společnosti Randstad.

Oproti předchozímu čtvrtletí ale roste i počet lidí, kteří jsou se svým stávajícím zaměstnavatelem spokojeni.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).