Hlavní navigace

Za nelegální provoz hracích automatů můžete zaplatit i 10 milionů Kč

Gabriela Hájková

Za nelegální provoz hracích automatů hrozí provozovatelům pohostinských zařízení vysoké pokuty. Ministerstvo financí přitom ve spolupráci s celní správou čile provádí kontroly zaměřené právě na nelegální provozování technických herních zařízení.

Provozování technických herních zařízení, lidově řečeno automatů, je bez povolení vydaného příslušným správním orgánem ze zákona zakázáno. Pokud na nich provozovatel baru nabízí hru a snaží se naivně zastřít nelegální provozování hazardních her spolkovou činností, nejedná se o obcházení zákona, ale o jeho závažné porušování, řekl  náměstek ministra financí Ondřej Závodský s tím, že pokuta může dosáhnout až 10 mil. Kč a navíc může docházet i k páchání trestného činu.

Pokud na vás přijde kontrola a vy v naději, že se spasíte, neumožníte kontrolujícím vstup do  provozovny, ve které automaty máte, koledujete si o další pokutu tentokrát max. do výše 500 tis. Kč za neposkytnutí součinnosti.

Neoprávněným provozováním automatů pod záštitou spolku se podle Závodského intenzivně zabývají jednotlivé soudy na základě případů šetřených Policií ČR. Běžně soudy ukládají provozovatelům pohostinských zařízení peněžité tresty až ve výši stovek tisíc korun, propadnutí věci, zákaz činnosti a výjimkou není ani nepodmíněný trest odnětí svobody, upřesnil a dodal, že intenzivně se řeší i problematika tzv. kvízomatů, za jejichž provoz už bylo uloženo pohostinským zařízením několik pokut v řádu desítek tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?