Hlavní navigace

Za leasingové firmy bude mluvit nový člověk. ČLFA změnila šéfa

Sdílet

Jiří Hovorka 5. 6. 2018

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) má nového předsedu představenstva. Je jím Jiří Matula, stávající předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing CZ. Ve funkci nahradil Libora Bosáka, který se rozhodl z představenstva asociace odejít.

Matulu zvolilo do funkce představenstvo asociace na svém červnovém zasedání. Místo odstoupivšího Bosáka se novým členem představenstva stal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČSOB Leasing Pavel Prokop.

Jiří Matula (60) je výraznou osobností českého leasingového trhu. Jako předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing CZ pracoval už v letech 2006 až 2010. Ve stejné době působil také v představenstvu ČLFA, od roku 2010 jako jeho předseda.

V srpnu 2010 postoupil v rámci společnosti UniCredit Leasing na pozici regionálního manažera pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a od konce roku 2011 byl generálním ředitelem UniCredit Leasing na Ukrajině. V roce 2013 se vrátil do čela společnosti UniCredit Leasing CZ.


Autor: ČLFA

Jiří Matula

Matula absolvoval v roce 1982 ČVUT v Praze, studoval také strategický management na Arthur D. Little. Svou kariéru zahájil jako správce IT sítě společnosti MUZO. Poté zastával pozici ředitele informačních technologií Živnostenské banky a byl předsedou představenstva společnosti Transfinance.

Členem ČLFA je 41 firem, které realizují kolem 97 procent objemu všech tuzemských leasingových obchodů, většinu nebankovních úvěrů pro spotřebitele a většinu factoringových obchodů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).