Hlavní navigace

Z prodejen Euronics bude Datart. Většina se změní do konce roku

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 7. 2018

Většina prodejen s elektronikou Euronics se do konce roku změní na Datart. Změna se bude týkat zhurba 50 z celkových 67 obchodů Euronics. V tiskové zprávě to oznámila společnost HP Tronic, která obě značky od loňska vlastní.

Datart má nyní 57 prodejen, z nichž 42 je v Česku a 15 na Slovensku. Postupné přejmenování vybraných prodejen Euronics na Datart začne v srpnu. Do konce roku 2018 budeme mít v ČR téměř 100 prodejen a v příštím roce plánujeme další expanzi. Vytvoříme tak nejhustší síť elektro prodejen u nás, uvedl generální ředitel skupiny Daniel Večeřa.

Obrat zlínské skupiny HP Tronic byl loni 15 miliard a zisk 81,6 milionu korun. Nyní zaměstnává 2900 lidí. HP Tronic se k 1. srpnu stane nástupnickou organizací obou, do té doby samostatně fungujících společností. HP Tronic je zároveň provozovatelem e-shopu Kasa.cz či majitelem společnosti ETA.

Datartu stouply ve finančním roce 2016/2017 tržby o pět procent na 5,7 miliardy korun. Zisk klesl na deset milionů z 27 milionů korun v předchozím účetním období.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).