Hlavní navigace

VZP zažívá exodus pojištěnců

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 7. 2013

Všeobecná zdravotní pojišťovna zaznamenává jako jediná zdravotní pojišťovna snížení počtu pojištěnců v tomto roce.

Z výzkumu vyplynulo, že ve výsledku přišla VZP o zhruba 97 000 klientů, což představuje úbytek 1,6 %. Naopak největší nárůst počtu pojištěnců vykázala Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, které přibylo zhruba 31 tisíc pojištěnců. Největší procentní nárůst očekává podle neoficiálních výsledků Vojenská zdravotní pojišťovna, kde je očekávaný nárůst 4,8 %, což odpovídá příchodu 30 tisíc nových klientů, uvedla Ivana Plechatá, která stojí za portálem OZdravotnictví.cz.

Někteří pojištěnci však byli získáni náboráři. Sami pojištěnci však v řadě případů nevěděli, co podepisují, pojišťovny pak byly nucené řešit jejich možný návrat. Čtěte také: Při práci na „živnosťák“ nedostanete odškodnění za pracovní úraz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 7. 2013 11:13

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Já jsem jeden z nich. Mě by nevadila třeba solidarita se státními pojištěnci a relativně malý rozsah bonusů, ale vadí mi šíleně, že se na mých penězích živí gauneři a zloději. Systém IZIP jsem jako informatik předem zatracoval. Bylo to i velké bezpečnostní riziko. Ale že je to až tak obrovská zlodějina jsem netušil. Ve správní radě sedí podvodníci a zloději. Krade se až to bolí. Netvrdím, že u jiných je to lepší, ale alespoň to není tak vidět a vzhledem ke koncepci to musí být z principu lepší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).