Hlavní navigace

Vyšetřování krachu Union banky se blíží ke konci

Vojtěch Malý

Kauza krachu Union banky, která navždy uzavřela své pobočky 21.2.2003, se vyjasňuje. Policie během čtyř let obvinila z peněžních machinací či špatných rozhodnutí při správě cizího majetku devět lidí z vedení této banky. Jejich vyšetřování by mohla brzy uzavřít. Mezi obviněnými je i Radovan Vávra, který tvrdil, že je nejlepším bankéřem v Česku. Již v roce 2004 státní zástupce zablokoval jeho majetek ve výši 35 milionů Kč.

Vyšetřování ještě probíhá, ale do několika týdnů by mělo skončit, sdělila vrchní komisařka protikorupční policie Veronika Dumková.

Žalobce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Alexandr Dadam, který má případ na starost, však odhaduje průběh celého řízení na delší dobu. Po uzavření vyšetřování musí prostudovat rozsáhlý policejní spis s výpovědmi stovek svědků, který bude pokladem k žalobě. Já ten spis budu muset formálně přezkoumat a tu případnou obžalobu napsat. To nebude obžaloba, to bude kniha. Nebude vázaná, ale tloušťkou bude odpovídat. Do Vánoc by to mělo být ukončeno, vysvětluje situaci Dadam. Dokud spis ale neprostuduji, tak se nebudu vyjadřovat k tomu, zda věc předám soudu. To vše by byly spekulace a hypotézy, dodává žalobce.

O případu krachu Union banky čtěte na serveru Měšec.cz:

Zdroj: iDNES.cz

Našli jste v článku chybu?