Spočítejte si...

Zavřít

Vyrážíte do zahraničí na kola? Nepřipravte se o pojistné plnění

Pokud vyrážíte do zahraničí na kola, je cestovní pojištění nezbytností. V případě, že budete provozovat sporty pouze rekreačně a v místech k tomu určených, stačí vám často běžná pojistka.

Pokud ale jedete na cyklistickou dovolenou například do Alp nebo do Tater, většinou už se musíte připojistit. V opačném případě se vystavujete riziku, že v případě úrazu nebude pojišťovna tuto událost krýt vyplaceným pojistným kvůli výlukám.

Každá pojišťovna kryje běžné sporty trošku jinak. Některá má běžnou cyklistiku v základním pojištění a připojistit se je nutné až v případě, že plánujete absolvovat náročnější tratě – například single tracky. Důležité je vždy před uzavřením pojistky prostudovat konkrétní pojistné podmínky.

I s uzavřeným pojištěním ale nemáte záruku výplaty pojistného, nebudete-li se chovat zodpovědně. Pojištěný je při provozování sportovní činnosti povinen dodržovat příslušná bezpečnostní opatření včetně používání funkčních ochranných pomůcek a výbavy. V případě porušení této povinnosti, může pojistitel pojistné plnění přiměřeně snížit. Pokud nemáte přilbu na hlavě tam, kde je povinná, pojišťovna může odmítnout pojistné plnění, uvedl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny. 

Kromě toho byste se měli vyvarovat situací, které jmenují výluky v pojistných podmínkách a často vedou k ponížení či nevyplacení pojistného. Nejčastěji sem spadají škodní události v souvislosti s požitím alkoholu nebo jiných omamných látek, úmyslného jednání pojištěného či jiné osoby z jeho podnětu, onemocněním či úrazem, které existovaly v době sjednání pojištění nebo provozování extrémních sportů.

Pokud máte kolo pojištění v rámci pojištění domácnosti, na dovolené na to nespoléhejte, protože pojistka se nevztahuje na případy poškození nehodou. Často se pojištění také nevztahuje na škody, které vzniknou mimo pojištění objekt.

V případě jízdního kola se rozhodně nevyplatí spoléhat se na pojištění domácnosti. To se totiž nevztahuje na poškození kola nehodou. Smůlu máte i tehdy, když škoda na kole vznikne mimo pojištěný objekt (domácnost). Majitel kola si navíc musí zaplatit poměrně vysokou spoluúčast.

Podrobnosti o pojištění jízdního kola najdete v článku Pojištění kol: Téměř žádný výběr, ale výluk spousta

Pojištění jízdního kola, které kryje rizika v ČR i zahraničí, nabízí také ERV pojišťovna, která kryje riziko krádeže, loupeže i poškození.

A to nejen proti krádeži, ale také proti poškození. ERV pojišťovna nabízí široký rozsah pojištění Vašeho jízdního kola po celém světě s rychlým a snadným vyřízením pojistné události na internetu. Pojistnou událost je možné vyřídit online. Pojišťovna nezohledňuje amortizaci.

Třetina českých domácností si vede evidenci výdajů ČEZ vyplatí dividendu 40 Kč na akcii, společnosti poklesl zisk        
Karminka
Karminka (neregistrovaný) 88.146.225.---
24. 4. 2013 1:56 Nový

Stylistika..?

celé vlákno

Pila autorka pred psanim, nebo pred jizdou na kole, ze ktereho pak spadla na hlavinku? Mela helmicku? A ma i to dobre pojisteni, sjednane na zaklade tech dokonalych formulaci v clanku? A co Jan Tleskac, ktery jezdi na letajicim kole? ;)

Brňanda
Brňanda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 4. 2013 12:25 Nový

Re: Stylistika..?

celé vlákno

Já mám dobré pojištění sjednané u Slavia pojišťovny a jsem úplně spokojená. :) A určitě bych rizika nepodceňovala, ať už je ten článek napsaný jak chce...