Hlavní navigace

Výpadek internetového bankovnictví s kauzou Savov nesouvisí, říká Artesa

Sdílet

David Sillmen 29. 5. 2014

Několikadenní výpadek internetového bankovnictví záložny Artesa podle jejího vyjádření nesouvisí se stíháním uprchlého podnikatele Františka Savova, který záložnu podle informací policie vlastní. Internetové bankovnictví už nefunguje pět dní v řadě.

Dočasná nedostupnost našeho internetového bankovnictví je způsobena technickou závadou, jejíž náprava se bohužel zkomplikovala a časově protáhla. V současnosti se nám již podařilo závadu odstranit a probíhá testování všech systémů, tak aby mohly být znovu dostupné v nejbližší době, upřesňuje Viktor Kazda, výkonný ředitel spořitelního družstva Artesa.

Tento neplánovaný výpadek nás velice mrzí a klientům se za způsobené komplikace velmi omlouváme. Dočasná nedostupnost IT systémů nemá a nebude mít jakýkoliv vliv na fungování spořitelního družstva Artesa ani na bezpečné uložení prostředků svých členů. Artesa disponuje vlastním kapitálem ve výši 666 mil. Kč, vykazuje kapitálovou přiměřenost ve výši 21% a významně tak přesahuje 8% požadovaných regulátorem. Neověřené spekulace některých médií o možném ohrožení fungování Artesy důrazně odmítáme, stejně tak jakoukoli spojitost výpadku s mediálními kauzami týkajících se osoby Františka Savova a jeho aktivit dodal Viktor Kazda.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 5. 2014 12:38

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  "Artesa disponuje vlastním kapitálem ve výši 666 mil. Kč, vykazuje kapitálovou přiměřenost ve výši 21% a významně tak přesahuje 8% požadovaných regulátorem."

  Však žádný strach, ČNB má záminku, ona se už postará o to, že z kapitálu a kapitálové přiměřenosti nic nezůstane...

 • 29. 5. 2014 12:46

  Patrik Chrz

  Účet v Artese nemám, tak nemohu posoudit, ale podle toho, co se píše na fórech tak není možné vybírat ani peníze v hotovosti na přepážkách, nejsou přijímány ani papírové příkazy.

 • 29. 5. 2014 15:15

  pepino (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Hlavně že běží úroky. A když se to potentuje tak fond pojištění vkladu to zamázne.

 • 29. 5. 2014 16:19

  MH (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Internetove Bankovncitvi Artesy je uz funckni (16:00, 29.5.2014). Prevod penez z Artesy ven mi prosel. Takze je asi po senzaci ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).