Vybraní státní zaměstnanci dostanou přidáno

Od prvního ledna dojde k dalšímu zvýšení platů státních zaměstnanců. Lékaři a ostatní zdravotníci si polepší o 5 procent. Podle odborů je však růst platů nedostatečný a chtějí, aby si zdravotníci polepšili dokonce o desetinu. Podle nich jsou u nás platy ve zdravotnictví výrazně nižší než v Rakousku nebo Německu, což údajně vede k úprku stovek tuzemských absolventů medicíny.

Policisté a hasiči dostanou znovu přidáno

Polepší si také hasiči a policisté, jejich platy se zvýší o 1,5 %. Těmto skupinám však už bylo přidáno, s ostatními zaměstnanci veřejného sektoru se jim platy v listopadu zvýšily o 3,5 %.

Je to vlastně největší zvýšení platů státních zaměstnanců, ke kterému došlo od roku 2009, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Problém ve zvyšování platů opozice nevidí: Naším cílem musí být, abychom do státní správy dostali kvalitní lidi a aby ti, co se starají o druhé, měli odpovídající příjem, uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Dluhy domácností rostou, vklady ale více Za nepojištěný vůz už se neplatí příspěvky do Garančního fondu        
Intri
Intri (neregistrovaný) 80.188.79.---
31. 12. 2014 13:48 Nový

Platy

celé vlákno

A ony existují obory, ve kterých máme platy s Rakouskem či Německem srovnatelné? Srovnatelné s těmito zeměmi jsou tak akorát ceny (a to mnohdy ani to ne ve prospěch zahraničí), rozhodně ne platy.

pribor
pribor (neregistrovaný) ---.178.broadband18.iol.cz
1. 1. 2015 10:28 Nový

Re: Platy

celé vlákno

Ceny jsou v Německu často nižší než v ČR (potraviny, elektronika, oblečení, automobily apod.)