Hlavní navigace

Volání na drahé linky? Většinou vás budou muset varovat předem

Sdílet

Gabriela Hájková 1. 10. 2012

Vybrané placené linky budou muset zavést hlásku, která bude volajícího informovat o ceně hovoru. Povinnost od října zavádí Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) sdružující tuzemské operátory a Sdružení pro informační technologie a telekomunikace. 

Uvádět před začátkem hovoru informaci o ceně budou muset všichni, kteří prostřednictvím těchto linek nabízejí nebo poskytují informace o zaměstnání nebo nebankovních finančních službách.

V poslední době jsme bohužel zaznamenali zvýšený výskyt podvodníků, kteří v inzerci svých služeb odkazují zákazníky na volání na tzv. placené (audiotexové) linky. Záměrně přitom neuvádí cenu volání, přičemž se snaží volajícího udržet co nejdéle na telefonní lince, a tím jej doslova „oškubat“. Jedná se především o poskytovatele nejrůznějších nabídek zaměstnání a nebankovních finančních půjček, zdůvodnila krok prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

U audiotextových služeb, které mají zvýšený tarif pro volání na speciální linky, jejichž devítimístná čísla začínají na 90 mají cenu hovoru v Kč vyjádřenou čtvrtou a pátou číslicí. Přečtěte si také: Legální finta: 990 Kč za minutu hovoru nebo jednu SMS

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).