Spočítejte si...

Zavřít

Vodné a stočné asi podraží. O kolik?

Vodné a stočné asi příští rok zase zdraží. U většiny vodárenských firem by se cena podle Františka Baráka ze Sdružení oboru vodovodů a kanalizací mohla zvýšit zhruba do 5 %. Pokud by vodárny zdražily jen o inflaci, pohyboval by se nárůst cen mezi dvěma a třemi procenty. Informaci přinesla ČTK.

Většina vodáren by cenu platnou pro příští rok měla zveřejnit na konci listopadu. 

Podle Baráka není pravděpodobné, aby nárůst cen vodného a stočného byl významný. Výjimkou ale mohou být vodárny, které čerpají evropské dotace, protože jsou finančním modelem nuceny k tomu, aby se výnosy z ceny vodného a stočného podílely na splácení spolufinancování zadotovaných investic.

Mladí ekonomové chtějí po politicích dořešit důchodovou reformu a podporu firem a zaměstnanosti. Víte, že můžete zdravotní pojišťovnu požádat o snížení záloh na pojistné?        
xsx
xsx (neregistrovaný) ---.army.cz
24. 10. 2013 11:34 Nový

Re: Vodné a stočné asi podraží. O kolik?

Vítejte v zemi obklopené horami s dostatkem vlastních vodních zdrojů.Kde cena vody již vzrostla 100 násobně a to z důvodů nutných investic - tak to už je dnes vše spraveno,ne? Nicméně chápu touhu po zisku:-) Trochu mě překvapuje, že v dnešní době regulací všeho možného i nemožného, je odvětví vodárenství tak málo regulováno - alespoň v ČR.