Hlavní navigace

Vláda schválila penzijní reformu

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 6. 2011

20. června skončilo připomínkové řízení k důchodové reformě a již dnes ji vláda v původním znění schválila. Pokud tedy projde Parlamentem ČR, vznikne nově druhý pilíř systému, který bude dobrovolný a budete si v něm vybírat fondy ve čtyřech investičních strategiích, do kterých si budete moci vyvést tři procenta ze sociálního pojištění, pokud k nim přidáte další dvě ze svého.

Měnit se kromě jiného bude také již fungující třetí pilíř, tedy současné penzijní připojištění. Nejviditelnější změnou budou nová pravidla u státního příspěvku. Změní se jeho minimální i maximální výše, stát vás ale bude nutit ukládat si na důchod více peněz. Státní příspěvek totiž dostanete až za vašich 300 korun (nyní za 100 korun).

Změny, které nás tedy pravděpodobně čekají, jsme pro vás mapovali a stále mapujeme v seriálu věnovaném důchodové reformě.

Vláda dnes schválila také reformu zdravotnictví. Ta by do českého systému měla zavést hrazený nadstandard, který bude postupně definován.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 6. 2011 14:21

    Jedubába (neregistrovaný) ---.avulant.net

    Pan Heger, kromě jiného, uhájil i chemickou kastraci... Přimlouval bych se (lobboval jako o život) aby byla pro naše zákonodárce zdarma a v dostatečné míře k dispozici.

    Mohlo by se tak definitivně zabránit všem pomluvám, že politici nejsou normální lidé. Pokud by se nadále množili, bylo by jisté, že pocházejí buďto ze zkumavky, nebo jde o mimozemšťany. O tom, že jsou to mimoni nepochybuje nikdo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).