Hlavní navigace

Vláda chce další změny na stavebním spoření, příspěvek už každý nedostane

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 26. 1. 2011

Stavební spoření by opět mělo být změněno. Zatímco v letošním roce nastala změna v 50% zdanění státní podpory připsané v roce 2011 a od ledna se výše podpory snížila na max. 2000 Kč ročně, ministr Kalousek chce další změnu. Ta by spočívala v tom, že státní podporu by dostal pouze ten, kdo úspory použije na financování bydlení resp. rekonstrukce, píšou to Hospodářské noviny.

To znamená, že spořit by mohl kdokoli, ale podporu by dostal vyplacenou až po splnění podmínek financování bydlení. Stále by však bylo stavební spoření podmíněné 6letou dobou fixace. 

Stavební spoření bylo nutné změnit, na tom se shodují přední odborníci na stavební spoření. Vládě je však vytýkána zpětná retroaktivita, která postihla všechny klienty bez ohledu na uzavřenou smlouvu. Připravovaný další návrh by tak stavební spoření definitivně změnil jen na produkt pro jedinou cílovou skupinu klientů, totiž tu, která chce úspory spojit s úvěrem na bydlení. Jako spořicí produkt by v záplavě jiných alternativ nemělo smysl. Psali jsme: Proč po změnách nespořit na stavebním spoření?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2011 17:25

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Čuchá další úspory šmejd jeden!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).