Hlavní navigace

Viditelné věci v autě jsou pozvánkou pro zloděje. Jak zajistit auto, když odcházíte?

Sdílet

K tuzemským rybníkům, do kempů, ale i do zahraničí zamíří od konce června tisíce Čechů. Jestliže se chystáte na dovolenou vyrazit i vy a plánujete jet vlastním autem, je na místě myslet i na ochranu vozu a cenností před zloději. Stoprocentní ochrana bohužel neexistuje, ale vhodným chováním je možné zmírnit riziko, že si zloděj vyhlédne zrovna váš vůz.

Řada zlodějů si nevybírá auto podle vzhledu či značky, ale podle toho, co vidí uvnitř, když nakoukne okénkem. Zaujmout může sportovní vybavení, drahé oblečení, notebook, navigace, ale i autorádio a jakákoli elektronika či cennosti. Jestliže se od auta vzdálíte a tyto věci zůstanou viditelné, je to jako byste zloděje pozvali, aby si sám vybral, co si odnese. I v případě, že je parkoviště střežené, schovejte veškeré věci tak, aby na první pohled nebylo nic vidět. To platí i pro kabelky, tašky a další zavazadla. Mohou být sice prázdná, ale to zloděj neví a obsah kabelky ho láká.

Statisticky dochází ke krádežím nejčastěji v místech, kde není hlídané parkoviště, nezajíždějí tam policejní hlídky a na místě je absence kamerového systému. Vyrážíte-li na dovolenou a nemáte zajištěné parkování na hlídaném parkovišti například u hotelu, vždy si raději vyberte takové parkoviště, které je střežené bezpečnostní službou nebo kamerami. Parkováním mimo zabezpečená místa, nebo dokonce někde u cesty dál od turistického resortu či hotelu vystavujete svůj vůz zbytečnému riziku, vysvětluje Petr Rybníček, specialista na zabezpečení a vyhledávání vozidel systémem SHERLOG.

Kromě základního zabezpečení, který má váš vůz, si můžete pořídit například mechanické zabezpečení v podobě zámku řadicí páky nebo volantu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).