Hlavní navigace

Viceguvernér Hampl: Devizové intervence byly prospěšné pro ekonomiku

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 4. 2015

Na setkání na Exportním fóru v Mladých Bucích na Trutnovsku obhajoval viceguvernér ČNB Mojmír Hampl devizové intervence, které podle něj byly značně přínosné:

Intervence byla logickým pokračováním toho, co jsme dělali od roku 2008, kdy jsme soustavně uvolňovali měnovou politiku,uvedl Hampl. Pokud by ČNB k devizovým intervencím nepřistoupila, pak by dnes ČR byla v hluboké deflaci, ceny by klesaly o více než 2 % meziročně. Hampl také kritizoval kritiky intervencí: Komentáře analytiků v době zahájení intervencí byly velice drsné. To nebylo vyvážené, to byl odsudek, uvedl Hampl.

Na otázku ohledně domněnek s manipulací sazby PRIBOR Hampl sdělil. Za dobu, co jsem v České národní bance, nepamatuji, že by dva úřady, které jsou klíčové pro fungování trhu, fungovaly takovýmto způsobem, řekl Hampl. O tomto tématu čtěte: PRIBOR: Zdražily nám kvůli manipulaci hypotéky?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 4. 2015 20:16

  MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---

  No ale teď už si to kromě ČNB nemyslí nikdo, takže by už s tím mohli přestat.

 • 20. 4. 2015 9:43

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  to co predvadi CNB je prakticky vysmech pracujicimu lidu. Par teoretiku si tu zaclo hrat na polobohy a s jidlem roste chut

 • 20. 4. 2015 10:53

  Jenda (neregistrovaný) ---.members.slavicin.unart.cz

  Mně osobně intervence nepomohly. Auto která jsem chtěl koupit na jaře, mně intervence zdražily. Intervence pomohly exportérům. Mimochodem ještě jsem se v poslední době nesetkal, že by někdo otevřeně přiznal, že udělal chybu. :-) I kdyby to byl průser tak ho budou obhajovat. Všude je plno nevinných. Všechno se to udělalo nějak samo. :-) Nečasová dřela jako kůň, Rath měnil víno v miliony, Gross byl křišťálově čistý, Topolánek stojím a padám s tebou Marku, Janoušek ano Mazánku, Bárta vyhrabeme na ně nějakou špínu abychom je mohli zdiskreditovat. Všichni jsou úplně nevinní, ničeho se nedopustili a nikdy nic takového neřekli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).