Spočítejte si...

Zavřít

Více než polovina Čechů vlastní alespoň 2 platební karty

Platební kartu v České republice vlastní 95 % lidí starších 15 let. Z toho 55 % z nich navíc má nejméně 2 platební karty. Ve většině případů se jedná o karty bezkontaktní. Vyplynulo to z průzkumu společnosti STEM/MARK.

Bezhotovostní platby preferuje 56 % Čechů a 17 % dokonce platí pouze bezhotovostně. Na druhé straně jsou ale i ti, kteří preferují peníze po ruce. 44 % dotázaných má při platbě v kamenném obchodě raději hotovost a 20 % z nich platí pouze hotově. Často to ale bývá právě nemožností zaplatit na daném místě kartou (52 %). Svou roli ale hraje i lepší pocit kontroly nad výdaji (35 %) nebo zvyk (33 %).

Na odložené daňové přiznání máte poslední dva týdny Na co si dát pozor při individuálním cestování?        
FIO, EQUA, MONETA MONEY BANK
FIO, EQUA, MONETA MONEY BANK (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz
17. 6. 2016 14:45 Nový

KOLIK ÚČTŮ - TOLIK KARET

celé vlákno

Protože mám tři účty, tak mám stejný počet platebních karet. Jsou to karty debetní, kreditním se bráním. Kupříkladu Equa kartu mám jen na výběry z bankomatu, jelikož je jedno, z kterého vyberete. Stačí deset výběrů zdarma. Kartou od Monety platím běžné nákupy a na účet Fio bych převedl hotovost podle potřeby.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
18. 6. 2016 23:51 Nový

Re: KOLIK ÚČTŮ - TOLIK KARET

celé vlákno

Nemusí vždy platit zejména v případě kreditek. Mám naopak několik účtů, ke kterým kartu nemám. Například mBank nebo FIO. Tyto účty mám jako záložní. Hlavní účet mám u ČS, kde samozřejmě mám debetku. Ale používám jí pouze na výběry z bankomatů, které mám zdarma neomezeně. Pro platby mám zásadně CitiLife, kterou mi teď migrují pod Raifku. Takže ano, mám dvě karty.