Hlavní navigace

Na odložené daňové přiznání máte poslední dva týdny

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 6. 2016

Pokud jste neodevzdávali daňové přiznání na konci března (přesněji 1. dubna) kvůli tomu, že využíváte služeb daňového poradce, musíte formulář podat nejpozději do 1. července. Do tohoto termínu musí přiznání podat i poplatníci, kteří mají povinnost ověřovat účetní závěrku auditorem.

Bez sankce je letos možné formulář podat až do 12. července, protože termín oddalují kromě víkendů i dva svátky. V případě, že se podání daňového přiznání opozdí pouze o pět pracovních dnů, žádné sankce nehrozí. Po promeškání tohoto data už je ale nutné s pokutou počítat. Sankce za každý den prodlení činí 0,05 procenta ze zaplacené daně. Maximální postih je pět procent z daně či 300 tisíc korun, informovala Blanka Štarmanová, daňová poradkyně společnosti TaxVision a portálu www.eDane.cz. Dodala také, že pokud daňové přiznání není odevzdáno vůbec, a to ani po výzvě úřadu, pokuta bude minimálně 500 korun. Pokuty pod 200 korun naopak správce daně nevyměřuje.

Sankci zaplatíte i za pozdě zaplacenou daň. Finanční úřad ji musí mít na účtu 11. července. Za každý další den vám naúčtuje úrok z prodlení ve výši 14,05 % z výše daně za rok (do částky 200 Kč se opět nepředepisuje).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).